Do czego jest Asprocard? Inna nazwa leku: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + GLYCINUM. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Asprocard

Nazwa międzynarodowa dla Asprocard: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + GLYCINUM

Lek Asprocard informacje: Zawarty w leku kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Asprocard dawkowanie: Stosowany w stanach grypowych, przeziębieniach, gorączce, bólach głowy np. po nadużyciu alkoholu, bólach stawów, mięśni, nerwobólach.
Asprocard metoda: Zwykle dorośli przyjmują 1-2 tabletki 2-3 razy dziennie. Należy uważać aby nie przekroczyć dawki 8 tabletek na dobę. Dzieci powyżej 3 lat zwykle 1/2-1 tabletki (nie więcej niż 1 tabletka), 2-3 razy dziennie. Jednak stosowanie preparatów z kwasem acetylosalicylowym nie jest zalecane u dzieci poniżej 12 roku życia w przebiegu chorób gorączkowych (zwłaszcza ospy wietrznej i grypy). Unikaj stosowania tego preparatu dłużej niż 10 dni.
Asprocard poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową. O tym, że chorujesz na asmtę oskrzelową. O tym, że chorujesz na kamicę nerkową. Poinformuj lekarza jeśli jesteś bądź przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. O tym, że masz zaburzenia krzepliwości krwi.
Nie korzystaj z Asprocard w przypadku: Alkoholu.
Asprocard skutki uboczne: Nadmierne pocenie się, szum w uszach, nudności, wymioty, zawroty głowy. Bardziej obfite krwawienia miesiączkowe.
Inne skutki uboczne Asprocard: Czasami na skórze w niektórych miejscach możesz zauważyć rumień lub pokrzywkę. Krwawienie z przewodu pokarmowego, które objawia się smolistymi stolcami bądź wymiotami przypominającymi wyglądem fusy od kawy. Jeśli cierpisz na chorobę wrzodową, może dojść do jej zaostrzenia lub nawrotu. Mogą wystąpić zaburzenia krzepnięcia krwi (krwawienia z dziąseł, "siniaki" po niewielkich urazach). Może powodować napady podobne do astmy oskrzelowej. Przyspieszenie oddechu, niewydolność krążenią, kamicę nerkowę Stany zamroczenia, pobudzenia, omamy, drgawki (zwłaszcza u dzieci). U dzieci może spowodować tzw. zespół Rey'a polegający między innymi na uszkodzeniu mózgu.
Wygląd Asprocard opakowanie: tabletki

Informacje ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + GLYCINUM zastosowanie w Słownik lekarstw A .

Dodaj opinię o Asprocard, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Asprocard, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.