Do czego jest Astemizol? Inna nazwa leku: ASTEMIZOLUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Astemizol

Nazwa międzynarodowa dla Astemizol: ASTEMIZOLUM

Lek Astemizol informacje: Lek działa przeciwalergicznie, nie dopuszczając do działania substancji, która uwalnia się w organizmie w czasie reakcji alergicznych (histaminy).
Astemizol dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu alergicznego nieżytu nosa, zapalenia spojówek, pokrzywki i do zwalczania świądu skóry.
Astemizol metoda: Lek stosowany jest doustnie w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej w jednej dawce, najkorzystniej przed spożyciem śniadania . Leczenie trwa zwykle około 4 tygodni. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Astemizol poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na ten lek. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Astemizol w przypadku: Napojów alkoholowych. Ketokonazolu (Nizoralu).
Astemizol skutki uboczne: Bóle głowy, uczucie zmęczenia i senność. Nudności, wymioty, bóle brzucha. Suchość w jamie ustnej i w gardle. Powyższe niepożądane dolegliwości mogą nie występować lub być słabo nasilone i przemijające. Gdyby jednak się nasilały, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Astemizol: Bóle stawów. Przyrost wagi ciała w czasie długotrwałego stosowania.
Wygląd Astemizol opakowanie: tabletki

Informacje ASTEMIZOLUM zastosowanie w Słownik lekarstw A .

Dodaj opinię o Astemizol, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Astemizol, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.