Do czego jest Bestpirin? Inna nazwa leku: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Bestpirin

Nazwa międzynarodowa dla Bestpirin: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM

Lek Bestpirin informacje: Zawarty w preparacie kwas acetylosalicylowy w zależności od podanej dawki wykazuje dwojakie działanie: W większych dawkach działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. W maksymalnej dawce do 150mg na dobę hamuje zlepianie się płytek krwi, zmniejszając w ten sposób zagrożenie zamknięcia naczyń krwionośnych.
Bestpirin dawkowanie: Lek stosuje się w leczeniu choroby przeziębieniowej, bólów, obrzęków, zaczerwienienia stawów w przebiegu chorób reumatycznych, bólów głowy i nerwów, w bolesnym mięsiączkowaniu, w leczeniu bólów związanych z chorobą nowotworową,. Stosowany jest również w chorobie niedokrwiennej mięśnia sercowego w profilaktyce zawału serca, po operacjach pomostowania naczyń wieńcowych (by-pass), w miażdżycy naczyń obwodowych, w zapobieganiu wystąpienia zatorów naczyniowych i udaru mózgu u chorych z przewlekłym migotaniem przedsionków.
Bestpirin metoda: Przed zastosowaniem leku skontaktuj się z lekarzem. Przyjmuj lek w czasie lub po posiłku, doustnie, nie rozgryzając tabletek, dzielić można jedyne tabletki podzielne z rowkiem poprzecznym. Dorośli: w stanach gorączkowych 1-2 tabletki po 325mg 2-3 razy dziennie, w chorobie reumatycznej i gośćcu przewlekłym, zgodnie z zaleceniami lekarza najczęściej 1-2 tabletki 3-4 razy dziennie. W profilaktyce zawału mięśnia sercowego, po by-passach, w miażdżycy zarostowej naczyń, w profilaktyce udaru mózgu: 75-150 mg dziennie - pierwsza dawka nasycająca 150 mg. Ewentualnie ok. 300mg co drugi dzień. U dzieci powyżej 12-ego roku życia 1-2 tbletki po 325mg na dobę. Podczas leczenia infekcji bakteryjnych i choroby przeziębieniowej nie zażywaj leku dłużej niż 10 dni. Gdy chorujesz na cukrzycę, przyjmowanie większych dawek leku może wpłynąć na wyniki glukozy we krwi. Poradź się wtedy lekarza. Przyjęcie zbyt dużej dawki (dawek) może spowodować zatrucie, które objawia się: zaburzeniami oddychania, silnym, ciągłym bólem głowy, szumem i brzęczeniem w uszach, stanem podniecenia i zamroczenia. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas gdy, przypomnisz sobie o dawce poprzednio nieprzyjętej! Dokładne dawkowanie znajduje się na ulotce producenta. CZĘSTE I DŁUGOTRWAŁE PRZYJMOWANIE LEKÓW PRZECIWBÓLOWYCH MOŻE PROWADZIĆ DO ROZWOJU CIĘŻKICH SCHORZEŃ WĄTROBY I NEREK
Bestpirin poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne (Ibuprofen, Piroksikam, Indometacynę, Naproksen, Fenylobutazon). O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy oraz o stanach zapalnych przewodu pokarmowego. O chorobach krwi -- hemofilii, skazie krwotocznej. O chorobie nerek lub wątroby. O atakach dny moczanowej. Poinformuj lekarza o innych lekach zażywanych w tym samym czasie. Poinformuj lekarza, że jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Bestpirin w przypadku: Napojów alkoholowych.
Bestpirin skutki uboczne: Dawka kwasu acetylosalicylowego zawarta w preparatach antyagregacyjnych jest mała i bardzo rzadko powoduje wystąpienie jakichkolwiek działań niepożądanych - natomiast mogą one wystąpić podczas stosowania kwasu w dawkach przeciwzapalnych, przeciwbólowych i przeciwgorączkowych: Nudności, wymioty i bóle brzucha, Owrzodzenie przewodu pokarmowego. Krwawienia z dziąseł, krwiomocz, łatwe "siniaczenie" po niewielkich urazach. Gdy dolegliwości te nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Bestpirin: Może również wywołać reakcję uczuleniową (alergiczną), objawiającą się obrzękiem, zaczerwienieniem skóry, pokrzywką, swędzeniem skóry, katarem z nosa, obrzmieniem gardła, bólem w klatce piersiowej i trudnościami w oddychaniu. U dzieci może wywołać groźny zespół chorobowy, polegający między innymi na uszkodzeniu mózgu (zespół Rey'a). Mogą wystąpić wówczas: bóle głowy, nudności, zmiany w zachowaniu. Gdy zauważysz chociaż jeden z powyższych objawów, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Szum w uszach i osłabienie słuchu. Krwawienie z przewodu pokarmowego (stolce koloru smoły lub z domieszką krwi).
Wygląd Bestpirin opakowanie: tabletki powlekane dojelitowe

Informacje ACIDUM ACETYLSALICYLICUM zastosowanie w Słownik lekarstw B .

Dodaj opinię o Bestpirin, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Bestpirin, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.