Do czego jest Bioracef? Inna nazwa leku: CEFUROXIMI AXETILUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Bioracef

Nazwa międzynarodowa dla Bioracef: CEFUROXIMI AXETILUM

Lek Bioracef informacje: Lek należy do antybiotyków z grupy Cefalosporyn i wykazuje działanie bakteriobójcze, podobne do działania Penicylin.
Bioracef dawkowanie: Używany jest do zwalczania różnych zakażeń bakteriami wrażliwymi na lek, tzn zakażeń układu oddechowego, moczowego (zapalenia nerek), w zakażeniach ginekologicznych, w zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych, kości, stawów.
Bioracef metoda: Lek przyjmuje się doustnie ściśle według zaleceń lekarza - zazwyczaj co 12 godzin. Wielkość dawki zależna jest od schorzenia na jakie cierpisz. Dawka leku jest inna dla dorosłych i dla dzieci. Zapamiętaj dawkę jaką przepisał lekarz Twojemu dziecku. Zawiesinę podaje się podczas posiłku; tabletki - po posiłku.
Bioracef poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Cefalosporyn lub Penicylin. O tym, że chorujesz na choroby nerek. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie (zwłaszcza stosowanych w leczeniu dny moczanowej i Aminoglikozydów).
Nie korzystaj z Bioracef w przypadku: Antybiotyków z grupy aminoglikozydów, np. Gentamycyny, Tobramycyny. Silnych leków moczopędnych, np. Furosemidu.
Bioracef skutki uboczne: Objawy uboczne występują rzadziej i są łagodniejsze niż po stosowaniu innych Cefalosporyn. Mogą wystąpić nieraz groźne dla życia reakcje alergiczne w postaci wstrząsu anafilaktycznego. Biegunki (niekiedy groźne dla życia). Nudności i wymioty. Uszkodzenie krwi. Zaburzenia czynności nerek i wątroby.
Inne skutki uboczne Bioracef: Grzybicę układu pokarmowego, moczowo-płciowego, skóry (przy długotrwałym stosowaniu).
Wygląd Bioracef opakowanie: proszek do przygotowania zawiesiny, tabletki powlekane

Informacje CEFUROXIMI AXETILUM zastosowanie w Słownik lekarstw B .

Dodaj opinię o Bioracef, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Bioracef, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.