Do czego jest Budesonid Mite? Inna nazwa leku: BUDESONIDUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Budesonid Mite

Nazwa międzynarodowa dla Budesonid Mite: BUDESONIDUM

Lek Budesonid Mite informacje: Lek jest syntetycznie otrzymaną substancją podobną do kortyzolu -- hormonu produkowanego w organizmie człowieka przez korę nadnerczy. Wykazuje miejscowe (w drogach oddechowych) działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne.
Budesonid Mite dawkowanie: Lek stosowny jest w leczeniu astmy oskrzelowej, oraz przewlekłych nieżytów oskrzeli przebiegających ze zwężeniem dróg oddechowych.
Budesonid Mite metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Zwykle aerozol stosuje się dwa razy dziennie. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!
Budesonid Mite poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na gruźlicę lub że stwierdzono u Ciebie zakażenie grzybicze jamy ustnej lub gardła. O tym, że stwierdzono u Ciebie nadwrażliwość na lek. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Budesonid Mite w przypadku:
Budesonid Mite skutki uboczne: Rzadko może wystąpić kichanie, chrypka lub uczucie drażnienia w gardle. Zmiany skórne (pokrzywka, wysypka, zapalenie, obrzęk naczynioruchowy) Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Budesonid Mite: Zakażenie grzybicze w jamie ustnej i gardle w przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek.
Wygląd Budesonid Mite opakowanie: aerozol

Informacje BUDESONIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw B .

Dodaj opinię o Budesonid Mite, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Budesonid Mite, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.