Do czego jest Butapirazol? Inna nazwa leku: PHENYLBUTAZONUM wskazania i przeciwskazania butapirazol.

Czy pomocne?

Lek Butapirazol

Nazwa międzynarodowa dla Butapirazol to lek PHENYLBUTAZONUM.

Lek Butapirazol informacje dla Pacjenta: Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Zwiększa wydalanie kwasu moczowego.
Lekarz Butapirazol dawkowanie: Lek ten wykazuje dosyć dużą toksyczność, dlatego zazwyczaj używany jest, gdy inne leki przeciwzapalne okazują się nieskuteczne. Lek stosuje się w leczeniu różnych postaci reumatoidalnego zapalenia stawów, bólów, obrzęków, zaczerwienienia, drętwienia stawów na tle reumatycznym, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, rwy kulszowej, stanów zapalnych kaletek maziowych i torebki stawowej. Stosowany jest również w leczeniu ataku dny moczanowej oraz zakrzepowego zapalenia żył.
Butapirazol metoda: Lek stosowany jest najczęściej doustnie. Przez tydzień przyjmuj lek co 8 godzin, zaraz po posiłku , w dawkach ustalonych przez lekarza. Następnie raz dziennie, przyjmując mniejszą dawkę, wcześniej ustaloną przez lekarza. Lek można też przyjmować, popijając go mlekiem lub napojami alkalizującymi, przepisanymi przez lekarza. Pamiętaj o przyjmowaniu dokładnie ustalonej przez lekarza dawki. Nie przyjmuj leku dłużej niż 14 dni. Stosując czopki doodbytnicze, przyjmuj lek raz dziennie. Może być również stosowany miejscowo w postaci maści. Lek w postaci injekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny. NIE NALEŻY STOSOWAĆ U DZIECI DO 14 ROKU ŻYCIA. LECZENIE ZAKRZEPOWEGO ZAPALENIA ŻYŁ: Przyjmuj lek przez trzy dni raz dziennie, a następnie zrób cztery dni przerwy. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet gdy zapomnisz przyjąć lek na czas!
Butapirazol poinformuj lekarza: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na fenylbutazon, kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne (Polopiryna, Piroksikam, Ibuprofen, Indometacyna, Naproksen). O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy oraz stany zapalne przewodu pokarmowego. O tym, że chorujesz na chorobę zapalną trzustki. O tym, że chorujesz na chorobę nerek lub wątroby. O tym, że cierpisz na chorobę krwi. O tym, że cierpisz na chorobę serca. Poinformuj lekarza o innych lekach zażywanych w tym samym czasie. Poinformuj lekarza, że jesteś lub możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Butapirazol w przypadku: Napojów alkoholowych i Polopiryny. Innych leków stosowanych w schorzeniach reumatycznych.
Butapirazol skutki uboczne: Nudności, wymioty, biegunka. Zgaga lub niestrawność, bóle i skurcze żołądka. Zawroty i ból głowy. Gdy powyższe objawy nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Butapirazol: Spadek masy ciała. Osłabienie, senność. Obrzęk stóp i kostek. Trudności z oddychaniem. Krwawienia z jelit. Problemy z nerkami i wątrobą. PRZESTAĄ PRZYJMOWAĆ LEK, GDY WYSTĄPI: Pokrzywka, rumień na skórze. Swędzenie skóry. Szum w uszach i osłabienie słuchu. Krwawienie z przewodu pokarmowego (stolce koloru smoły lub z domieszką krwi). Zakrwawiony mocz. Utrudnione lub bolesne oddawanie moczu. Podwójne widzenie. Zażółcenie skóry i białkówek oczu. Gdy pojawią się powyższe niepożądane skutki, skontaktuj się z lekarzem.
Wygląd Butapirazol opakowanie: roztwór do wstrzykiwań, maść, drażetki, czopki doodbytnicze

Jeśli zamierzasz przyjmowanie butapirazol to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał PHENYLBUTAZONUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Butapirazol. Poznaj skutki uboczne Butapirazol i odpowiednie przyjmowanie leku BUTAPIRAZOL zamiennik.

Od lekarza: Butapirazol, PHENYLBUTAZONUM

Dodaj opinię o Butapirazol, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Butapirazol, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje PHENYLBUTAZONUM zastosowanie w Słownik lekarstw B .