Do czego jest Calpol Dla Niemowląt I Małych Dzieci? Inna nazwa leku: PARACETAMOLUM. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Calpol Dla Niemowląt I Małych Dzieci

Nazwa międzynarodowa dla Calpol Dla Niemowląt I Małych Dzieci: PARACETAMOLUM

Lek Calpol Dla Niemowląt I Małych Dzieci informacje: Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo.
Calpol Dla Niemowląt I Małych Dzieci dawkowanie: Lek stosowany jest w zwalczaniu gorączki, w leczeniu bólów, obrzęków, zaczerwienienia, drętwienia stawów, bólów mięśni i kości różnego pochodzenia oraz bólów głowy. W leczeniu stanów przeziębienia i grypy.
Calpol Dla Niemowląt I Małych Dzieci metoda: Lek przyjmowany jest doustnie. Dzieci: średnio 10-15 mg/kg masy ciała/dawkę jednorazowo lub w stałych odstępach czasu, nie częściej niż co 4 godziny. Nie należy przekraczać dawki dobowej 65 mg/kg masy ciała/dobę. Najczęściej (zalecenia producenta): Do 3-ego miesiąca życia nie stosować preparatów doustnych bez konsultacji z lekarzem! do 6 miesiąca (do 7 kg) jednorazowo 70-100 mg do 350 mg na dobę, do 1 r.ż. (do 10 kg) jednorazowo 100-150 mg do 500 mg na dobę Nie podawać dzieciom dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Dokładne dawkowanie każdego preparatu znajduje się na dołączonej do niego ulotce!
Calpol Dla Niemowląt I Małych Dzieci poinformuj lekarza: O tym, że kiedykolwiek występowało uczulenie na ten lek. O chorobie nerek lub wątroby. O chorobie krwi. O tym, że chorujesz na cukrzycę. Poinformuj lekarza o innych lekach zażywanych w tym samym czasie.
Nie korzystaj z Calpol Dla Niemowląt I Małych Dzieci w przypadku:
Calpol Dla Niemowląt I Małych Dzieci skutki uboczne: Nudności, wymioty. Reakcja alergiczna w postaci wysypki skórnej. Uszkodzenie krwi.
Inne skutki uboczne Calpol Dla Niemowląt I Małych Dzieci: Uszkodzenia wątroby i nerek (przy długim stosowaniu). Zapalenia trzustki.
Wygląd Calpol Dla Niemowląt I Małych Dzieci opakowanie: zawiesina doustna

Informacje PARACETAMOLUM zastosowanie w Słownik lekarstw C .

Dodaj opinię o Calpol Dla Niemowląt I Małych Dzieci, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Calpol Dla Niemowląt I Małych Dzieci, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.