Do czego jest Cardonit Prolongatum 60? Inna nazwa leku: ISOSORBIDI DINITRAS. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Cardonit Prolongatum 60

Nazwa międzynarodowa dla Cardonit Prolongatum 60: ISOSORBIDI DINITRAS

Lek Cardonit Prolongatum 60 informacje: Lek działa rozkurczająco na mięśnie naczyń krwionośnych, doprowadzając do ich rozszerzania. Lek łagodzi ból serca, który wywołany jest skurczem naczyń i niedostatecznym dostarczaniem substancji odżywczych (głównie tlenu) do mięśnia sercowego.
Cardonit Prolongatum 60 dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej, niewydolności układu krążenia oraz nadciśnienia płucnego.
Cardonit Prolongatum 60 metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Postacie leku o przedłużonym uwalnianiu stosuje się zwykle 1-2 razy dziennie po 1 tabletce. W leczeniu przewlekłym lek przyjmuje się zwykle podczas posiłku. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Cardonit Prolongatum 60 poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na ten lek. O tym, że chorujesz na jaskrę. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Cardonit Prolongatum 60 w przypadku: Alkoholu.
Cardonit Prolongatum 60 skutki uboczne: Ból głowy (silny zwłaszcza na początku leczenia). Nudności, wymioty. Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, co może wyrazić się osłabieniem, sennością czy nawet omdleniem. Zaczerwienienie skóry, wysypka na skórze. Wszystkie powyższe objawy mają na ogół charakter przejściowy i najczęściej stopniowo zanikają w miarę przystosowania organizmu do obecności w nim leku. Gdyby jednak nie ustępowały, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Cardonit Prolongatum 60: Uczucie szybkiego bicia serca. Zwolnienie czynności serca. Osłabienie i niepokój.
Wygląd Cardonit Prolongatum 60 opakowanie: tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Informacje ISOSORBIDI DINITRAS zastosowanie w Słownik lekarstw C .

Dodaj opinię o Cardonit Prolongatum 60, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Cardonit Prolongatum 60, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.