Do czego jest Cardura Xl? Inna nazwa leku: DOXAZOSINI MESILAS. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Cardura Xl

Nazwa międzynarodowa dla Cardura Xl: DOXAZOSINI MESILAS

Lek Cardura Xl informacje: Obniża ciśnienie tętnicze krwi w wyniku rozszerzenia obwodowych naczyń krwionośnych poprzez blokowanie receptorów w ścianach naczyń odpowiedzialnych za ich skurcz (alfa 1). Poprzez blokowanie receptora (alfa 1) zmniejsza dolegliwość spowodowaną przerostem gruczołu krokowego.
Cardura Xl dawkowanie: W leczeniu nadciśnienia tętniczego, łagodnego przerostu gruczołu krokowego.
Cardura Xl metoda: Dawkowanie i częstość przyjmowania leku ustala lekarz w zależności od wskazań. Pierwszą dawkę należy przyjąć na noc. Nie podawać leku dzieciom. Lek najczęściej przyjmuje się raz na dobę. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Cardura Xl poinformuj lekarza: O uczuleniu na lek. O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że jesteś lub możesz być w ciąży. O tym, że karmisz dziecko piersią. O innych przyjmowanych lekach.
Nie korzystaj z Cardura Xl w przypadku:
Cardura Xl skutki uboczne: Spadki ciśnienia przy zmianie pozycji z leżącej na stojącą. Osłabienie. Zaburzenia równowagi. Obrzęki.
Inne skutki uboczne Cardura Xl: Przyspieszone bicie serca, uczucie kołatania serca. Bóle w klatce piersiowej. Nasilenie choroby wieńcowej. Nietrzymanie moczu.
Wygląd Cardura Xl opakowanie: tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu

Informacje DOXAZOSINI MESILAS zastosowanie w Słownik lekarstw C .

Dodaj opinię o Cardura Xl, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Cardura Xl, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.