Do czego jest Cardura? Inna nazwa leku: DOXAZOSINI MESILAS. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Cardura

Nazwa międzynarodowa dla Cardura: DOXAZOSINI MESILAS

Lek Cardura informacje: Obniża ciśnienie tętnicze krwi w wyniku rozszerzenia obwodowych naczyń krwionośnych poprzez blokowanie receptorów w ścianach naczyń odpowiedzialnych za ich skurcz (alfa 1). Poprzez blokowanie receptora (alfa 1) zmniejsza dolegliwość spowodowaną przerostem gruczołu krokowego.
Cardura dawkowanie: W leczeniu nadciśnienia tętniczego, łagodnego przerostu gruczołu krokowego.
Cardura metoda: Dawkowanie i częstość przyjmowania leku ustala lekarz w zależności od wskazań. Pierwszą dawkę należy przyjąć na noc. Nie podawać leku dzieciom. Lek najczęściej przyjmuje się raz na dobę. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Cardura poinformuj lekarza: O uczuleniu na lek. O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że jesteś lub możesz być w ciąży. O tym, że karmisz dziecko piersią. O innych przyjmowanych lekach.
Nie korzystaj z Cardura w przypadku:
Cardura skutki uboczne: Spadki ciśnienia przy zmianie pozycji z leżącej na stojącą. Osłabienie. Zaburzenia równowagi. Obrzęki.
Inne skutki uboczne Cardura: Przyspieszone bicie serca, uczucie kołatania serca. Bóle w klatce piersiowej. Nasilenie choroby wieńcowej. Nietrzymanie moczu.
Wygląd Cardura opakowanie: tabletki

Informacje DOXAZOSINI MESILAS zastosowanie w Słownik lekarstw C .

Dodaj opinię o Cardura, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Cardura, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.