Do czego jest Chinidinum Sulfuricum? Inna nazwa leku: CHINIDINI SULFAS. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Chinidinum Sulfuricum

Nazwa międzynarodowa dla Chinidinum Sulfuricum: CHINIDINI SULFAS

Lek Chinidinum Sulfuricum informacje: Chinidyna jest wyciągiem z kory drzewa chinowego, rosnącego w Ameryce Południowej. Drzewo to służy również do produkcji chininy -- leku przeciw malarii. Sama Chinidyna zmniejsza szybkość kurczenia się mięśnia sercowego (umiarawiając ją), nadając pracy serca regularny, miarowy rytm.
Chinidinum Sulfuricum dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu arytmii (nieregularne bicie serca) różnego pochodzenia.
Chinidinum Sulfuricum metoda: Lek przyjmuje się doustnie, zwykle co 8 lub co 12 godzin, w dawce ustalonej przez lekarza. Ściśle przestrzegaj godzin przyjęcia leku i dawki. Nie rozkruszaj ani nie dziel drażetek. Należy je połknąć w całości. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!
Chinidinum Sulfuricum poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na astmę lub inne choroby płuc. O tym, że chorujesz na chorobę mięśni, zwaną Miastenia gravis (nużliwość mięśni). O alergii na Chinidynę lub Chininę (lek używany w leczeniu malarii oraz do produkcji napojów chłodzących, np. Toniku). O tym, że chorujesz na chorobę tarczycy, nerek lub wątroby. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Chinidyna może działać szkodliwie na płód. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie, zwłaszcza gdy już przyjmujesz: preparaty naparstnicy, leki nasercowe, Neostygminę, Fenobarbital, Fenytoinę, Procainamid, Propranolol, Rezerpinę.
Nie korzystaj z Chinidinum Sulfuricum w przypadku: Kofeiny. Palenia papierosów.
Chinidinum Sulfuricum skutki uboczne: Wysypka skórna. Dreszcze. Zawroty głowy. Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (wymioty, biegunka). Zaburzenia widzenia. Szum w uszach. Gdyby powyższe dolegliwości niepożądane utrzymywały się długo i nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Chinidinum Sulfuricum: Spadek ciśnienia. Omdlenia. Utratę apetytu.
Wygląd Chinidinum Sulfuricum opakowanie: drażetki

Informacje CHINIDINI SULFAS zastosowanie w Słownik lekarstw C .

Dodaj opinię o Chinidinum Sulfuricum, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Chinidinum Sulfuricum, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.