Do czego jest Ciprobay? Inna nazwa leku: CIPROFLOXACINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Ciprobay

Nazwa międzynarodowa dla Ciprobay: CIPROFLOXACINUM

Lek Ciprobay informacje: Jest to antybiotyk z grupy Fluorochinolonów, który działa niszcząco na bakterie.
Ciprobay dawkowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń układu moczowo-płciowego, dróg oddechowych, układu pokarmowego, kości i stawów, ucha, nosa i gardła oraz w leczeniu zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Dotyczy to zakażeń bakteriami wrażliwymi na ten antybiotyk.
Ciprobay metoda: Lek w postaci wlewów dożylnych i injekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.
Ciprobay poinformuj lekarza: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek lub inne leki z grupy Chinolonów. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz. Powiadom lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Ciprobay w przypadku: Alkoholu. Leków psychotropowych. Leków przeciwdrgawkowych. Leków zmniejszających krzepliwość krwi.
Ciprobay skutki uboczne: Nudności, wymioty, ból brzucha, brak apetytu, wzdęcie brzucha i biegunka. Ból głowy i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, bezsenność. Gdy powyższe działania niepożądane nie ustępują, mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Ciprobay: Drgawek. Uczucia niepokoju, drżenia lub nawet zaburzenia psychicznego. Wysypki skórnej. Wszystkie powyższe dolegliwości niepożądane ustępują po przerwaniu stosowania leku.
Wygląd Ciprobay opakowanie: roztwór

Informacje CIPROFLOXACINUM zastosowanie w Słownik lekarstw C .

Dodaj opinię o Ciprobay, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Ciprobay, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.