Do czego jest Cipronex? Inna nazwa leku: CIPROFLOXACINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Cipronex

Nazwa międzynarodowa dla Cipronex: CIPROFLOXACINUM

Lek Cipronex informacje: Jest to antybiotyk z grupy Fluorochinolonów, który działa niszcząco na bakterie.
Cipronex dawkowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń układu moczowo-płciowego, dróg oddechowych, układu pokarmowego, kości i stawów, ucha, nosa i gardła oraz w leczeniu zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Dotyczy to zakażeń bakteriami wrażliwymi na ten antybiotyk.
Cipronex metoda: Lek stosowany jest najczęściej doustnie, w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Zwykle stosuje się go co 12 godzin (rano i wieczorem) w trakcie posiłku lub zaraz po jego spożyciu . Przyjmuj dokładnie ustaloną dawkę. NIE NALEŻY STOSOWAĆ LEKU U DZIECI DO 15 ROKU ŻYCIA. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomisz zażyć lek w odpowiednim czasie!
Cipronex poinformuj lekarza: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek lub inne leki z grupy Chinolonów. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz. Powiadom lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Cipronex w przypadku: Alkoholu. Leków psychotropowych. Leków przeciwdrgawkowych. Leków zmniejszających krzepliwość krwi.
Cipronex skutki uboczne: Nudności, wymioty, ból brzucha, brak apetytu, wzdęcie brzucha i biegunka. Ból głowy i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, bezsenność. Gdy powyższe działania niepożądane nie ustępują, mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Cipronex: Drgawek. Uczucia niepokoju, drżenia lub nawet zaburzenia psychicznego. Wysypki skórnej. Wszystkie powyższe dolegliwości niepożądane ustępują po przerwaniu stosowania leku.
Wygląd Cipronex opakowanie: tabletki powlekane

Informacje CIPROFLOXACINUM zastosowanie w Słownik lekarstw C .

Dodaj opinię o Cipronex, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Cipronex, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.