Do czego jest Clindacin? Inna nazwa leku: CLINDAMYCINUM wskazania i przeciwskazania clindacin.

Czy pomocne?

Lek Clindacin

Nazwa międzynarodowa dla Clindacin to lek CLINDAMYCINUM.

Lek Clindacin informacje dla Pacjenta: Lek należy do antybiotyków z grupy Linkozamidów. Silnie działa niszcząco na niektóre gatunki bakterii (gronkowce, paciorkowce i inne).
Lekarz Clindacin dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, zwłaszcza gronkowcem złocistym, zapaleń gardła i migdałków podniebiennych oraz zakażeń dróg moczowych.
Clindacin metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej co 6 godzin. Lek przyjmuje się w czasie spożywania posiłków i popija wodą. U dzieci lek stosuje się od 2 miesiąca życia, w dawkach uzależnionych od wieku. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Clindacin poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na lek lub któryś z antybiotyków z grupy Linkozamidów. Czy chorujesz na chorobę wątroby lub nerek albo obu narządów jednocześnie. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Clindacin w przypadku:
Clindacin skutki uboczne: Nudności i wymioty. Biegunka. Bóle w obrębie jamy brzusznej. Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Clindacin: Odczyny uczuleniowe (pokrzywkę, gorączkę, świąd). Zaburzenia czynności wątroby.
Wygląd Clindacin opakowanie: kapsułki

Jeśli zamierzasz przyjmowanie clindacin to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał CLINDAMYCINUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Clindacin. Poznaj skutki uboczne Clindacin i odpowiednie przyjmowanie leku CLINDACIN zamiennik.

Od lekarza: Clindacin, CLINDAMYCINUM

Dodaj opinię o Clindacin, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Clindacin, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje CLINDAMYCINUM zastosowanie w Słownik lekarstw C .