Do czego jest Clotrimazolum? Inna nazwa leku: CLOTRIMAZOLUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Clotrimazolum

Nazwa międzynarodowa dla Clotrimazolum: CLOTRIMAZOLUM

Lek Clotrimazolum informacje: Jest to antybiotyk przeciwgrzybiczy. Działa na grzyby poprzez niszczenie ich błony komórkowej.
Clotrimazolum dawkowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń grzybiczych jamy ustnej, gardła, nosa, pochwy i warg sromowych oraz przewodu pokarmowego. Stosuje się go również w usuwaniu łupieżu pstrego oraz w leczeniu zakażenia skóry, wywołanego drożdżakami. W leczeniu grzybiczego zapalenia brzegów powiek, spojówki, rogówki i gruczołu łzowego.
Clotrimazolum metoda: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek stosowany jest w różnej postaci i z różną częstotliwością w zależności od miejsca zakażenia grzybiczego. W grzybiczym zapaleniu brzegów powiek maść stosuje się 3 razy na dobę smarując nasady rzęs. W grzybicy spojówek, rogówki i dróg łzowych - niewielką ilość maści nanosi się do worka spojówkowego co 1-2 h w ciągu dnia i 2-3 razy w nocy przez 7 dni, a następnie 4 razy na dobę. Tabletki dopochwowe stosuje się raz dziennie (wieczorem), przez 6 dni. Stosowanie leku należy zakończyć przed krwawieniem miesięcznym. Lek w postaci kremu lub płynu stosujemy 2-3 razy dziennie nanosząc cienką warstwę preparatu w okolice zmnienione chorobowo. Przyjmuj lek dokładnie według wskazówek lekarza odnośnie dawki jak i czasu stosowania preparatu. Pamiętaj! Jeżeli zapomisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Clotrimazolum poinformuj lekarza: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek. Poinformuj lekarza, że jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli jest to pierwszy trymestr jej trwania), a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Clotrimazolum w przypadku:
Clotrimazolum skutki uboczne: Nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka. Wysypka skórna, rumień na skórze (rzadko). Podrażnienie, pieczenie lub świąd w miejscu stosowania leku. Skontaktuj się z lekarzem, gdy powyższe dolegliwości niepożądane --- mimo prawidłowego przyjmowania leku nie ustąpią. Gdy zauważysz podrażnienie, dyskomfort czy suchość w pochwie, zgłoś to lekarzowi.
Inne skutki uboczne Clotrimazolum:
Wygląd Clotrimazolum opakowanie: krem, płyn, maść do oczu, tabletki dopochwowe

Informacje CLOTRIMAZOLUM zastosowanie w Słownik lekarstw C .

Dodaj opinię o Clotrimazolum, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Clotrimazolum, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.