Do czego jest Dalacin C? Inna nazwa leku: CLINDAMYCINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Dalacin C

Nazwa międzynarodowa dla Dalacin C: CLINDAMYCINUM

Lek Dalacin C informacje: Lek należy do antybiotyków z grupy Linkozamidów. Silnie działa niszcząco na niektóre gatunki bakterii (gronkowce, paciorkowce i inne).
Dalacin C dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, zwłaszcza gronkowcem złocistym, zapaleń gardła i migdałków podniebiennych oraz zakażeń dróg moczowych.
Dalacin C metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej co 6 godzin. Lek przyjmuje się w czasie spożywania posiłków i popija wodą. U dzieci lek stosuje się od 2 miesiąca życia, w dawkach uzależnionych od wieku. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Lek w postaci injekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Dalacin C poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na lek lub któryś z antybiotyków z grupy Linkozamidów. Czy chorujesz na chorobę wątroby lub nerek albo obu narządów jednocześnie. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Dalacin C w przypadku:
Dalacin C skutki uboczne: Nudności i wymioty. Biegunka. Bóle w obrębie jamy brzusznej. Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Dalacin C: Odczyny uczuleniowe (pokrzywkę, gorączkę, świąd). Zaburzenia czynności wątroby.
Wygląd Dalacin C opakowanie: kapsułki, granulat do przygotowania roztworu

Informacje CLINDAMYCINUM zastosowanie w Słownik lekarstw D .

Dodaj opinię o Dalacin C, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Dalacin C, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.