Do czego jest Dampiryna? Inna nazwa leku: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + COFFEINUM + PARACETAMOLUM.

Czy pomocne?

Lek Dampiryna

Nazwa międzynarodowa dla Dampiryna: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + COFFEINUM + PARACETAMOLUM

Lek Dampiryna informacje: Zawarty w preparacie kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Drugi składnik - paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Dodatek kofeiny wpływa pozytywnie na samopoczucie i nastrój.
Dampiryna dawkowanie: Lek znalazł zastosowanie w zwalczaniu bólu różnego pochodzenia np. bólu głowy, zębów, bólu miesiączkowego, bólów mięśni, stawów, nerwobólów. Ponadto stosowany jest w stanach grypowych, przeziębieniach, gorączce.
Dampiryna metoda: Zwykle przyjmuje się 1-2 tabletek doraźnie po wystąpieniu bólu. W innych dolegliwościach jeśli istnieje taka potrzeba, lek stosujemy 1-2 tabletki 3 razy dziennie. Dzieci - maksymalnie 1 i 1/2 tabletki na dzień. Jednak stosowanie preparatów z kwasem acetylosalicylowym nie jest zalecane u dzieci poniżej 12 roku życia w przebiegu chorób gorączkowych (zwłaszcza ospy wietrznej i grypy). Lek przymujemy po posiłku popijając obficie wodą.
Dampiryna poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową. O tym, że chorujesz na asmtę oskrzelową. Poinformuj lekarza jeśli jesteś bądź przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. O tym, że masz zaburzenia krzepliwości krwi.
Nie korzystaj z Dampiryna w przypadku: Alkoholu.
Dampiryna skutki uboczne: Nadmierne pocenie się, szum w uszach, nudności, wymioty, zawroty głowy. Bardziej obfite krwawienia miesiączkowe.
Inne skutki uboczne Dampiryna: Czasami na skórze w niektórych miejscach możesz zauważyć rumień lub pokrzywkę. Krwawienie z przewodu pokarmowego, które objawia się smolistymi stolcami bądź wymiotami przypominającymi wyglądem fusy od kawy. Jeśli cierpisz na chorobę wrzodową, może dojść do jej zaostrzenia lub nawrotu. Mogą wystąpić zaburzenia krzepnięcia krwi (krwawienia z dziąseł, "siniaki" po niewielkich urazach). Może powodować napady podobne do astmy oskrzelowej. Przyspieszenie oddechu, niewydolność krążenią. U dzieci ze względu na obecność kwasu acetylosalicylowego może spowodować tzw. zespół Rey'a polegający między innymi na uszkodzeniu mózgu. Lek może zmienić obraz krwi w badaniu morfologicznym. Zaburzenia koncentracji, bezsenność, drżenia rąk.
Wygląd Dampiryna opakowanie: tabletki

Informacje ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + COFFEINUM + PARACETAMOLUM zastosowanie w Słownik lekarstw D .

Dodaj opinię o Dampiryna, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Dampiryna, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.