Do czego jest Danol-danazol? Inna nazwa leku: DANAZOLUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Danol-danazol

Nazwa międzynarodowa dla Danol-danazol: DANAZOLUM

Lek Danol-danazol informacje: Hamuje syntezę i uwalnianie hormonów działających na funkcje płciowe, takich jak gonadotropiny przysadkowe. Działa słabo androgennie. Wywołuje pseudomenopauzę z zahamowaniem owulacji i brakiem krwawień miesięcznych. Po przerwaniu leczenia czynność gruczołów wraca do normy.
Danol-danazol dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu endometriozy (zaburzenie funkcji błony śluzowej macicy), włóknisto-torbielowatych zmian gruczołu piersiowego, przerostu gruczołu piersiowego u dziewcząt.
Danol-danazol metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Najczęściej stosuje się 2 lub 4 razy na dobę w równych odstępach czasu. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Danol-danazol poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na wątrobę lub nerki, lub oba narządy jednocześnie. O tym, że chorujesz na serce. O tym, że chorujesz na padaczkę. O zauważonych dolegliwościach ubocznych. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Danol-danazol w przypadku:
Danol-danazol skutki uboczne: Trądzik, łojotok. Nudności, wymioty. Bóle i zawroty głowy. Wzrost masy ciała. Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Danol-danazol: Zmianę barwy głosu.
Wygląd Danol-danazol opakowanie: kapsułki

Informacje DANAZOLUM zastosowanie w Słownik lekarstw D .

Dodaj opinię o Danol-danazol, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Danol-danazol, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.