Do czego jest Danoval? Inna nazwa leku: DANAZOLUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Danoval

Nazwa międzynarodowa dla Danoval: DANAZOLUM

Lek Danoval informacje: Hamuje syntezę i uwalnianie hormonów działających na funkcje płciowe, takich jak gonadotropiny przysadkowe. Działa słabo androgennie. Wywołuje pseudomenopauzę z zahamowaniem owulacji i brakiem krwawień miesięcznych. Po przerwaniu leczenia czynność gruczołów wraca do normy.
Danoval dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu endometriozy (zaburzenie funkcji błony śluzowej macicy), włóknisto-torbielowatych zmian gruczołu piersiowego, przerostu gruczołu piersiowego u dziewcząt.
Danoval metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Najczęściej stosuje się 2 lub 4 razy na dobę w równych odstępach czasu. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Danoval poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na wątrobę lub nerki, lub oba narządy jednocześnie. O tym, że chorujesz na serce. O tym, że chorujesz na padaczkę. O zauważonych dolegliwościach ubocznych. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Danoval w przypadku:
Danoval skutki uboczne: Trądzik, łojotok. Nudności, wymioty. Bóle i zawroty głowy. Wzrost masy ciała. Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Danoval: Zmianę barwy głosu.
Wygląd Danoval opakowanie: kapsułki

Informacje DANAZOLUM zastosowanie w Słownik lekarstw D .

Dodaj opinię o Danoval, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Danoval, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.