Do czego jest Decortin H 5? Inna nazwa leku: PREDNISOLONUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Decortin H 5

Nazwa międzynarodowa dla Decortin H 5: PREDNISOLONUM

Lek Decortin H 5 informacje: Prednizon należy do grupy hormonów zwanych glikokortykosteroidami. Jest produkowany w laboratoriach farmaceutycznych. Działa silnie przeciwzapalnie i przeciwuczuleniowo. Łatwo się wchłania z przewodu pokarmowego.
Decortin H 5 dawkowanie: Stosowany jest w leczeniu stanów zapalnych o różnym pochodzeniu oraz chorób o podłożu alergicznym, np.: Przy leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Przy leczeniu niektórych chorób krwi. Przy leczeniu marskości wątroby. Przy leczeniu chorób alergicznych (astma, katar sienny). Przy leczeniu ostrej białaczki. Przy leczeniu chorób skórnych.
Decortin H 5 metoda: Prednizon przyjmowany jest doustnie w tabletkach. Jeśli przyjmujesz go raz dziennie - przyjmuj lek w trakcie śniadania . Jeśli przyjmujesz więcej niż raz dziennie - przyjmuj lek w regularnych odstępach pomiędzy godziną rannego wstawania, a pójściem do łóżka. Pamiętaj! Jeśli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Decortin H 5 poinformuj lekarza: O tym, że chorowałeś lub chorujesz na gruźlicę. O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że chorujesz na chorobę nadciśnieniową. O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. O tym, że chorujesz na kamicę nerkową lub inne choroby nerek. O tym, że wykryto u Ciebie jaskrę (choroba oczu), zakażenia grzybicze skóry, oczu, odbytu. O tym, że stwierdzono u Ciebie chorobę zwaną miastenia, charakteryzującą się uogólnioną męczliwością mięśni. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz dziecko piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie.
Nie korzystaj z Decortin H 5 w przypadku: Napojów alkoholowych. Leków z grupy salicylanów, np. Aspiryny, Polopiryny.
Decortin H 5 skutki uboczne: Zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze. Osłabienie siły mięśniowej. Owrzodzenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy.
Inne skutki uboczne Decortin H 5: Nudności i wymioty. Wzmożony apetyt i przyrost wagi ciała. Zaburzenia miesiączkowania u kobiet. Gorsze gojenie się ran.
Wygląd Decortin H 5 opakowanie: tabletki

Informacje PREDNISOLONUM zastosowanie w Słownik lekarstw D .

Dodaj opinię o Decortin H 5, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Decortin H 5, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.