Do czego jest Dermazin? Inna nazwa leku: SULFADIAZINUM ARGENTUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Dermazin

Nazwa międzynarodowa dla Dermazin: SULFADIAZINUM ARGENTUM

Lek Dermazin informacje: Lek zawiera w swoim składzie sól srebrową sulfadiazyny. Jest to lek działający niszcząco na wiele gatunków bakterii.
Dermazin dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu oparzeń wszystkich stopni i rozmiarów, przebiegających z owrzodzeniami skóry.
Dermazin metoda: Lek stosowany jest w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Lek w postaci kremu (np. Dermazin) nakłada się na powierzchnię oparzoną za pomocą jałowej gazy (warstwa grubości 2-4 mm). Przeciętnie stosuje się go 2 razy dziennie. Całość należy przykryć sterylną gazą i zabandażować. Ręce przed użyciem leku należy dokładnie umyć i najlepiej dezynfekować.
Dermazin poinformuj lekarza: Że jesteś uczulony na leki z grupy Sulfonamidów. Że chorowałeś lub chorujesz na nerki lub wątrobę. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Dermazin w przypadku:
Dermazin skutki uboczne: Skórne odczyny uczuleniowe w postaci rumienia, wysypki, gorączki (rzadko występują). Nudności i wymioty.
Inne skutki uboczne Dermazin: Nadwrażliwość na lek (bardzo rzadko).
Wygląd Dermazin opakowanie: krem

Informacje SULFADIAZINUM ARGENTUM zastosowanie w Słownik lekarstw D .

Dodaj opinię o Dermazin, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Dermazin, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.