Do czego jest Diabetol? Inna nazwa leku: TOLBUTAMIDUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Diabetol

Nazwa międzynarodowa dla Diabetol: TOLBUTAMIDUM

Lek Diabetol informacje: Lek działa poprzez zwiększenie wrażliwości komórek beta trzustki, co powoduje nasilenie uwalniania insuliny.
Diabetol dawkowanie: W cukrzycy typu II, czyli cukrzycy nie wymagającej leczenia insuliną -- u osób z zachowaną czynnością wydzielniczą komórek beta wysp trzustki. W leczeniu cukrzycy, której nie udaje się wyrównać dietą, aktywnością ruchową i spadkiem wagi ciała.
Diabetol metoda: Lek jest stosowany tylko w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez Twojego lekarza. Dawka leku i częstotliwość jego przyjmowania zależą od poziomu glukozy w krwi i moczu. Lek przyjmuj po spożyciu posiłku . NIE STOSUJ LEKU U DZIECKA. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Diabetol poinformuj lekarza: O tym, że jesteś lub byłeś uczulony na ten lek. O aktualnych lub przebytych chorobach nerek, wątroby lub obu narządów jednocześnie. O ewentualnie zaobserwowanych objawach ubocznych, które wystąpiły po zażyciu leku. Powiadom lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Diabetol w przypadku: Innych, nie uzgodnionych z Twoim lekarzem leków. Alkoholu.
Diabetol skutki uboczne: Hipoglikemia czyli niedocukrzenie, gdy dawka leku jest za duża (drżenie, poty, uczucie głodu, osłabienie). Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (brak apetytu, wzdęcia, metaliczny posmak w jamie ustnej). Ból głowy. Skórne odczyny alergiczne. Żółtaczka. Objawy niepożądane występują jednak dość rzadko.
Inne skutki uboczne Diabetol:
Wygląd Diabetol opakowanie: tabletki

Informacje TOLBUTAMIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw D .

Dodaj opinię o Diabetol, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Diabetol, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.