Do czego jest Diazepam-lipuro? Inna nazwa leku: DIAZEPAMUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Diazepam-lipuro

Nazwa międzynarodowa dla Diazepam-lipuro: DIAZEPAMUM

Lek Diazepam-lipuro informacje: Lek działa na centralny układ nerwowy (mózg i rdzeń kręgowy). Występuje zmniejszenie napięcia mięśni i uspokojenie. Lek zmniejsza lęk, drażliwość, agresywność. Ułatwia zasypianie.
Diazepam-lipuro dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu trudności z zasypianiem (jako środek nasenny), stanów nadmiernego pobudzenia i agresywności, w leczeniu drgawek, tężca oraz w przerywaniu napadu padaczkowego, w rzucawkce ciężarnych. W premedykacji przed zabiegami diagnostycznymi i chirurgicznymi, w pooperacyjnym prowadzeniu chorych.
Diazepam-lipuro metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. U dzieci stosuje się różne dawki, w zależności od wieku dziecka. Lek w postaci iniekcji podaje wylącznie wykwalifikowany personel medyczny.
Diazepam-lipuro poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na lek. O tym, że chorujesz na jaskrę (chorobę oczu). O tym, że chorujesz na chorobę, zwaną miastenia (nużliwość mięśni). O tym, że chorujesz na choroby wątroby. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Diazepam-lipuro w przypadku: Napojów alkoholowych. Leków z grupy barbituranów.
Diazepam-lipuro skutki uboczne: Zmęczenie i senność w ciągu dnia. Uzależnienie lekowe. Zawroty głowy. Niewyraźna mowa.
Inne skutki uboczne Diazepam-lipuro: Obniżenie ciśnienia tętniczego. Trudności w oddawaniu moczu, aż do całkowitego zatrzymania jego oddawania. Osłabienie popędu płciowego. Żółtaczkę. Trudności z zapamiętywaniem wydarzeń.
Wygląd Diazepam-lipuro opakowanie: emulsja

Informacje DIAZEPAMUM zastosowanie w Słownik lekarstw D .

Dodaj opinię o Diazepam-lipuro, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Diazepam-lipuro, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.