Do czego jest Dilrene? Inna nazwa leku: DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Dilrene

Nazwa międzynarodowa dla Dilrene: DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM

Lek Dilrene informacje: Należy do klasy leków zwanych "blokerami kanału wapniowego". Blokuje on napływ jonu wapnia (Ca ++ ) do wnętrza komórki sercowej oraz komórki w ścianie naczyń krwionośnych. Powoduje to rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi, a serce otrzymuje więcej tlenu. Diltiazem obniża także ciśnienie krwi, oszczędza w ten sposób serce i zmniejsza jego zapotrzebowanie na tlen.
Dilrene dawkowanie: Stosowany nadciśnieniu tętniczym oraz w leczeniu i zapobieganiu dusznicy bolesnej (zamostkowe bóle serca).
Dilrene metoda: Lek przyjmuje się doustnie, zazwyczaj co 12 godzin, przed posiłkami i przed snem . Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej.
Dilrene poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na wątrobę, nerki, przewlekłą niewydolność serca. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie a zwłaszcza o stosowaniu: Atenololu, Nadololu, Propranololu, Digoksyny.
Nie korzystaj z Dilrene w przypadku: Alkoholu.
Dilrene skutki uboczne: Uczucie zmęczenia. Nudności. Utrata apetytu. Bóle głowy. Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Dilrene: Obrzęki kostek i stóp. Wysypkę skórną. Nieregularną akcję serca. Zaparcia. Kłopoty z oddychaniem. Gdyby pojawiły się powyższe dolegliwości, skontaktuj się z lekarzem.
Wygląd Dilrene opakowanie: kapsułki o przedłużonym uwalnianiu

Informacje DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw D .

Dodaj opinię o Dilrene, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Dilrene, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.