Do czego jest Dilzem 25? Inna nazwa leku: DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Dilzem 25

Nazwa międzynarodowa dla Dilzem 25: DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM

Lek Dilzem 25 informacje: Należy do klasy leków zwanych "blokerami kanału wapniowego". Blokuje on napływ jonu wapnia (Ca ++ ) do wnętrza komórki sercowej oraz komórki w ścianie naczyń krwionośnych. Powoduje to rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi, a serce otrzymuje więcej tlenu. Diltiazem obniża także ciśnienie krwi, oszczędza w ten sposób serce i zmniejsza jego zapotrzebowanie na tlen.
Dilzem 25 dawkowanie: Stosowany w leczeniu i zapobieganiu dusznicy bolesnej (zamostkowe bóle serca).
Dilzem 25 metoda: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.
Dilzem 25 poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na wątrobę, nerki, przewlekłą niewydolność serca. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie a zwłaszcza o stosowaniu: Atenololu, Nadololu, Propranololu, Digoksyny.
Nie korzystaj z Dilzem 25 w przypadku: Alkoholu.
Dilzem 25 skutki uboczne: Uczucie zmęczenia. Nudności. Utrata apetytu. Bóle głowy. Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Dilzem 25: Obrzęki kostek i stóp. Wysypkę skórną. Nieregularną akcję serca. Zaparcia. Kłopoty z oddychaniem. Gdyby pojawiły się powyższe dolegliwości, skontaktuj się z lekarzem.
Wygląd Dilzem 25 opakowanie: liofilizat do sporządzenia roztworu do wstrzykiwań

Informacje DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw D .

Dodaj opinię o Dilzem 25, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Dilzem 25, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.