Do czego jest Diphergan? Inna nazwa leku: PROMETHAZINI HYDROCHLORIDUM. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Diphergan

Nazwa międzynarodowa dla Diphergan: PROMETHAZINI HYDROCHLORIDUM

Lek Diphergan informacje: Jest to lek o działaniu przeciwalergicznym. Wykazuje również działanie nasenne i przeciwwymiotne.
Diphergan dawkowanie: Lek stosowany jest przy leczeniu objawów alergicznych (łzawienie oczu, katar sienny, swędzenie skóry itp.), Przy nudnościach, wymiotach. Przy leczeniu świądu różnego pochodzenia. Przed i po zabiegach operacyjnych. Przy wspomaganiu działania leków przeciwbólowych.
Diphergan metoda: DOROŚLI I DZIECI OD 10 ROKU ŻYCIA Lek zazwyczaj przyjmujemy doustnie, 1-3 razy dziennie, w dawkach ustalonych przez lekarza. Bardzo istotne jest dokładne przyjmowanie ustalonej dawki. Doodbytniczo stosujemy jeden czopek dziennie przed snem. Miejscowo: smarujemy kremem zmienione chorobowo miejsca. Lek w postaci injekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny. DZIECI Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki! Osoby w starszym wieku powinny przyjmować mniejsze dawki.
Diphergan poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na nadciśnienie tętnicze. O tym, że jesteś chory na jaskrę. O trudnościach z oddawaniem moczu. O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie o lekach działających na centralny układ nerwowy (takich jak leki nasenne, inne leki przeciwalergiczne, silne leki przeciwbólowe, leki przeciwdepresyjne, z grupy barbituranów itp.). O chorobie serca. O chorobie tarczycy. Poinformuj lekarza, jeżeli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Diphergan w przypadku: W czasie stosowania prometazyny unikaj przyjmowania napojów alkoholowych
Diphergan skutki uboczne: Zawroty głowy, senność, zmęczenie, bóle głowy. Niepokój psychiczny i ruchowy. Brak apetytu, nudności, wymioty, biegunki. Uczucie suchości w jamie ustnej. Wysypka skórna, pokrzywka. Żółte zabarwienie skóry lub białkówek oczu. Lek używany dokładnie według zaleceń lekarza rzadko wywołuje niepożądane działania. Gdy niepożądane działania nie ustępują, nasilają się i stają dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Diphergan: Trudności z oddawaniem moczu lub bólu w czasie oddawania moczu. Utraty apetytu. Poczucia nerwowości. Uczucia szybkiego bicia serca. Intensywnego pocenia się. Działania te powinny ustąpić w miarę przystosowywania się organizmu do obecności w nim leku. Jeżeli jednak nasilają się i nie ustępują, skontaktuj się z lekarzem.
Wygląd Diphergan opakowanie: syrop, drażetki, roztwór do wstrzykiwań

Informacje PROMETHAZINI HYDROCHLORIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw D .

Dodaj opinię o Diphergan, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Diphergan, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.