Do czego jest Diroton? Inna nazwa leku: LISINOPRILUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest II.

Czy pomocne?

Lek Diroton

Nazwa międzynarodowa dla Diroton: LISINOPRILUM

Lek Diroton informacje: Lek hamuje tworzenie się angiotensyny II -- substancji, powstającej w organizmie człowieka i biorącej udział w rozwoju nadciśnienia tętniczego. Obniża skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi.
Diroton dawkowanie: W leczeniu nadciśnienia tętniczego jako jedyny lek lub w skojarzeniu z innymi. Pomocniczo w leczeniu niewydolności krążenia.
Diroton metoda: Dawkowania ustala lekarz. Lek przyjmuje się doustnie (raz na dobę, niezależnie od posiłków).
Diroton poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na nerki, wątrobę. O tym, że chorujesz na serce (szczególnie wady serca). O uczuleniu na lek. O tym, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży. O tym, że karmisz piersią. O innych lekach, które przyjmujesz szczególnie lekach moczopędnych np. Aldactone, Spironol, Verospiron, Amylorid, Triamteren). UWAGA! Leku nie należy stosować u dzieci, ani podczas ciąży.
Nie korzystaj z Diroton w przypadku:
Diroton skutki uboczne: Kaszel. Bóle i zawroty głowy. Osłabienie. Zaczerwienienie skóry. Rozdrażnienie. Bezsenność. Kurcze mięśniowe. Lek działa uszkadzająco na płód.
Inne skutki uboczne Diroton: Pokrzywkę, wysypkę. Zawał mięśnia sercowego, udar mózgu. Obrzęk. Spadek ciśnienia tętniczego krwi. Podwyższony poziom potasu, mocznika, kreatyniny, enzymów wątrobowych w surowicy krwi. Zaparcia.
Wygląd Diroton opakowanie: tabletki

Informacje LISINOPRILUM zastosowanie w Słownik lekarstw D .

Dodaj opinię o Diroton, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Diroton, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.