Do czego jest Dopanol? Inna nazwa leku: METHYLDOPUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest że.

Czy pomocne?

Lek Dopanol

Nazwa międzynarodowa dla Dopanol: METHYLDOPUM

Lek Dopanol informacje: Działa na ośrodki mózgowe w ten sposób, że zmniejsza aktywność nerwów dochodzących do naczyń krwionośnych. Pozwala to na rozszerzenie tych naczyń, prowadząc w konsekwencji do spadku ciśnienia krwi.
Dopanol dawkowanie: W lekkim i umiarkowanym nadciśnieniu tętniczym, które nie reaguje na leczenie lekami moczopędnymi. W ciężkiej postaci nadciśnienia bywa łączony z innymi lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze krwi.
Dopanol metoda: Lek przyjmuje się doustnie w dawce i z częstotliwością ustaloną przez lekarza zwykle 2-4 razy dziennie. Lek zaczyna działać po 12 godzinach; pełne działanie osiąga dopiero po 3-4 dniach. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Dopanol poinformuj lekarza: Powiadom lekarza, że przyjmujesz ten lek, jeżeli czeka Cię operacja lub zabieg z zastosowaniem leków znieczulających. O tym, że chorujesz na wątrobę i/lub masz żółtaczkę. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek ten stosowany u niektórych kobiet w ciąży nie spowodował uszkodzenia płodu. Powiadom lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie, zwłaszcza jeśli przyjmujesz Levodopa, Haloperidol, Chloropromazynę, leki moczopędne, itp.
Nie korzystaj z Dopanol w przypadku: Furazolidonu. Leków przeciwdepresyjnych.
Dopanol skutki uboczne: Ból głowy. Uczucie suchości w ustach, które można złagodzić, ssąc twarde cukierki lub pijąc płyny. Senność w pierwszych 2-3 dniach leczenia. Upośledzenie czynności wątroby. Stany depresyjne.
Inne skutki uboczne Dopanol: Nudności i wymioty. Biegunkę. Mrowienie i brak czucia w rękach lub stopach albo pojawienia się tych objawów równocześnie. Wysypkę skórną. Obrzęk piersi. Ciemnienie moczu.
Wygląd Dopanol opakowanie: tabletki

Informacje METHYLDOPUM zastosowanie w Słownik lekarstw D .

Dodaj opinię o Dopanol, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Dopanol, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.