Do czego jest Doxepin 10? Inna nazwa leku: DOXEPINUM HYDROCHLORIDUM. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Doxepin 10

Nazwa międzynarodowa dla Doxepin 10: DOXEPINUM HYDROCHLORIDUM

Lek Doxepin 10 informacje: Lek wywiera działanie przeciwdepresyjne. Znosi uczucie lęku, polepsza nastrój. Pełne działanie leku objawia się dopiero po kilku lub kilkunastu dniach stosowania.
Doxepin 10 dawkowanie: Lek ma zastosowanie w leczeniu depresji endogennej, przy stanach depresyjnych i lękowych, w przebiegu chorób organicznych. Stosowany jest także w leczeniu nerwic narządowych oraz bezsenności pochodzenia psychicznego.
Doxepin 10 metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Zwykle zażywa się go co 8 godzin. NIE NALEŻY STOSOWAĆ U DZIECI DO 12 ROKU ŻYCIA. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie!
Doxepin 10 poinformuj lekarza: O zauważonych dolegliwościach ubocznych. O tym, że chorujesz na jaskrę. O tym, że chorujesz na choroby układu krążenia. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Doxepin 10 w przypadku: Alkoholu. Leków należących do grupy inhibitorów MAO (Deprenyl, Jumex, Nardil, Parnate, Segan, Selerin, Selenor).
Doxepin 10 skutki uboczne: Senność, która ustępuje w miarę trwania leczenia. Wysychanie błon śluzowych jamy ustnej, nosa, dróg oddechowych. Trudności w oddawaniu moczu, zaparcia. Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Doxepin 10: Zawroty głowy, zmęczenie i osłabienie.
Wygląd Doxepin 10 opakowanie: kapsułki

Informacje DOXEPINUM HYDROCHLORIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw D .

Dodaj opinię o Doxepin 10, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Doxepin 10, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.