Do czego jest Duracef? Inna nazwa leku: CEFADROXILUM wskazania i przeciwskazania duracef. Definicja.

Czy pomocne?

Lek Duracef

Nazwa międzynarodowa dla Duracef to lek CEFADROXILUM.

Lek Duracef informacje dla Pacjenta: Lek należy do antybiotyków z grupy cefalosporyn, których działanie jest podobne do bakteriobójczego działania penicylin.
Lekarz Duracef dawkowanie: W zwalczaniu różnych zakażen bakteriami wrażliwymi na lek, takich jak na przykład: zapalenie migdałków, gardła, uszu, zatok obocznych nosa, zapalenia oskrzeli, płuc, zapalenia jelit i skóry.
Duracef metoda: Lek przyjmuje się doustnie w postaci tabletek, kapsułek i zawiesiny, a jego dawkę i częstotliwość przyjmowania ustala lekarz prowadzący. Zwykle stosuje się lek co 12 godzin. Dawki stosowane u dzieci zależą od wagi dziecka. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Lek można przyjmować w czasie lub po posiłku jak i na czczo. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!
Duracef poinformuj lekarza: O tym, że stwierdzono u Ciebie uczulenie na ten lek lub inne antybiotyki z grupy Cefalosporyn, lub Penicylinę. O tym, że chorujesz na cukrzycę. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Duracef w przypadku:
Duracef skutki uboczne: Reakcje uczuleniowe takie jak: swędzenie skóry, wysypka na skórze, pokrzywka i obrzęk (występują rzadko). Nudności, wymioty, niestrawność, bóle i zawroty głowy. Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Duracef:
Wygląd Duracef opakowanie: proszek do przygotowania zawiesiny, kapsułki, tabletki, tabletki rozpuszczalne

Jeśli zamierzasz przyjmowanie duracef to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał CEFADROXILUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Duracef. Poznaj skutki uboczne Duracef i odpowiednie przyjmowanie leku DURACEF zamiennik.

Od lekarza: Duracef, CEFADROXILUM

Dodaj opinię o Duracef, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Duracef, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje CEFADROXILUM zastosowanie w Słownik lekarstw D .