Do czego jest Encorton? Inna nazwa leku: PREDNISOLONUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Encorton

Nazwa międzynarodowa dla Encorton: PREDNISOLONUM

Lek Encorton informacje: Prednizon należy do grupy hormonów zwanych glikokortykosteroidami. Jest produkowany w laboratoriach farmaceutycznych. Działa silnie przeciwzapalnie i przeciwuczuleniowo. Łatwo się wchłania z przewodu pokarmowego.
Encorton dawkowanie: Stosowany jest w leczeniu stanów zapalnych o różnym pochodzeniu oraz chorób o podłożu alergicznym, np.: Przy leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Przy leczeniu niektórych chorób krwi. Przy leczeniu marskości wątroby. Przy leczeniu chorób alergicznych (astma, katar sienny). Przy leczeniu ostrej białaczki. Przy leczeniu chorób skórnych.
Encorton metoda: Prednizon przyjmowany jest doustnie w tabletkach. Jeśli przyjmujesz go raz dziennie - przyjmuj lek w trakcie śniadania . Jeśli przyjmujesz więcej niż raz dziennie - przyjmuj lek w regularnych odstępach pomiędzy godziną rannego wstawania, a pójściem do łóżka. Pamiętaj! Jeśli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Encorton poinformuj lekarza: O tym, że chorowałeś lub chorujesz na gruźlicę. O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że chorujesz na chorobę nadciśnieniową. O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. O tym, że chorujesz na kamicę nerkową lub inne choroby nerek. O tym, że wykryto u Ciebie jaskrę (choroba oczu), zakażenia grzybicze skóry, oczu, odbytu. O tym, że stwierdzono u Ciebie chorobę zwaną miastenia, charakteryzującą się uogólnioną męczliwością mięśni. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz dziecko piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie.
Nie korzystaj z Encorton w przypadku: Napojów alkoholowych. Leków z grupy salicylanów, np. Aspiryny, Polopiryny.
Encorton skutki uboczne: Zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze. Osłabienie siły mięśniowej. Owrzodzenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy.
Inne skutki uboczne Encorton: Nudności i wymioty. Wzmożony apetyt i przyrost wagi ciała. Zaburzenia miesiączkowania u kobiet. Gorsze gojenie się ran.
Wygląd Encorton opakowanie: tabletki

Informacje PREDNISOLONUM zastosowanie w Słownik lekarstw E .

Dodaj opinię o Encorton, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Encorton, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.