Do czego jest Fort- E -vite? Inna nazwa leku: TOCOPHEROLUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Fort- E -vite

Nazwa międzynarodowa dla Fort- E -vite: TOCOPHEROLUM

Lek Fort- E -vite informacje: Witamina E jest jedną z witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Będąc silnym przeciwutleniaczem pełni w organizmie funkcje ochronne przez eliminację wolnych rodników tlenowych. Odgrywa ważną rolę w procesie dojrzewania płciowego, stabilizuje błony komórkowe, co między innymi chroni krwinki czerwone przed rozpadem. Witamina E dzięki swoim silnym właściwościom antyoksydacyjnym wykazuje również działanie przeciwnowotworowe. Źródłem witaminy E są: kiełki pszenicy, kukurydza (głównie oleje z tych roślin), olej sojowy, sałata, groszek zielony, pietruszka.
Fort- E -vite dawkowanie: Stosowana jest w przypadkach niedoboru witaminy E (m. in. anemia hemolityczna) Ponadto jako leczenie wspomagające podaje się w chorobach zwyrodnieniowych układu nerwowego, w profilaktyce choroby niedokrwiennej serca, zakrzepicy żył i tętnic. W zaburzeniach dojrzewania: nieprawidłowa czynność męskich gruczołów płciowych, w zaburzeniach menstruacyjnych i okresu pokwitania W chorobach skóry, włosów i paznokci. W onkologii.
Fort- E -vite metoda: Dobowe zapotrzebowanie na witaminę E wynosi 3-30 mg (niemowlęta: 3-4 mg; od 1 do 3 roku życia: 5 mg; od 4 do 6 roku życia: 6 mg; od 7 do 13 roku życia: 7 mg. U dorosłych: 15 do 30 mg). Preparaty zwykle przyjmuje się doustnie w ilości 100-400 mg dziennie.
Fort- E -vite poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na witaminę lub na któryś ze składników preparatu Stwierdzono u Ciebie niedokrwistość O tym, że masz zaburzenia krzepliwości krwi. O tym, że chorujesz na cukrzycę
Nie korzystaj z Fort- E -vite w przypadku:
Fort- E -vite skutki uboczne: Tolerancja witaminy E jest dobra, bardzo rzadko widuje się objawy niepożądane w leczeniu.
Inne skutki uboczne Fort- E -vite: Zaburzenia ostrości widzenia. Biegunka, nudności i wymioty Bóle i zawroty głowy Uczucie zmęczenia
Wygląd Fort- E -vite opakowanie: kapsułki

Informacje TOCOPHEROLUM zastosowanie w Słownik lekarstw F .

Dodaj opinię o Fort- E -vite, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Fort- E -vite, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.