Do czego jest Garamycin? Inna nazwa leku: GENTAMICINUM wskazania i przeciwskazania garamycin.

Czy pomocne?

Lek Garamycin

Nazwa międzynarodowa dla Garamycin to lek GENTAMICINUM.

Lek Garamycin informacje dla Pacjenta: Gentamycyna jest antybiotykiem z grupy Aminoglikozydów. Działa bakteriobójczo na wiele grup bakterii. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego.
Lekarz Garamycin dawkowanie: Przy zakażeniach różnych tkanek i narządów bakteriami wrażliwymi na lek, np.: ciężkich zakażeniach bakteryjnych jamy brzusznej, zapaleniu wsierdzia, zakażeniu dróg moczowych.
Garamycin metoda: W ciężkich zakażeniach (wymienionych wyżej) lek podaje się domięśniowo lub dożylnie w zastrzykach lub w kroplówce dożylnej. Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.
Garamycin poinformuj lekarza: O tym, że byłeś lub jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Aminoglikozydów. O tym, że chorujesz na nerki lub wątrobę. O tym, że chorowałeś na zapalenie ucha wewnętrznego lub środkowego. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie.
Nie korzystaj z Garamycin w przypadku: Środków służących do znieczulenia ogólnego, takich jak: Halotan. Antybiotyków z grupy Cefalosporyn. Leków moczopędnych (Furosemid).
Garamycin skutki uboczne: Odczyny alergiczne w postaci wysypki skórnej, gorączki. Szkodliwe działanie na nerki. Zaburzenia równowagi i słuchu. Czasami może wystąpić głuchota. Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Garamycin: Bóle głowy. Uczucie mrowienia. Bolesność w miejscu zastrzyku domięśniowego.
Wygląd Garamycin opakowanie: gąbka, roztwór do wstrzykiwań

Jeśli zamierzasz przyjmowanie garamycin to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał GENTAMICINUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Garamycin. Poznaj skutki uboczne Garamycin i odpowiednie przyjmowanie leku GARAMYCIN zamiennik.

Od lekarza: Garamycin, GENTAMICINUM

Dodaj opinię o Garamycin, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Garamycin, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje GENTAMICINUM zastosowanie w Słownik lekarstw G .