Do czego jest Gastromal? Inna nazwa leku: ALUMINII HYDROXIDUM + MAGNESII HYDROXIDUM wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Gastromal

Nazwa międzynarodowa dla Gastromal to lek ALUMINII HYDROXIDUM + MAGNESII HYDROXIDUM.

Lek Gastromal informacje dla Pacjenta: Są to leki zobojętniające sok żołądkowy. Wiążą kwas solny w żołądku. Jednoczesna obecność magnezu i glinu powoduje, że nie wykazują działania zapierającego.
Lekarz Gastromal dawkowanie: Leki stosowane są w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz stanów zapalnych śluzówki żołądka i nadkwaśności soku żołądkowego i związanych z nią dolegliwości, takich jak: zgaga, wzdęcia, uczucie pełności, nudności, odbijanie się, niestrawność.
Gastromal metoda: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz prowadzący. Najczęściej lek stosuje się co 6 lub co 8 godzin, 1-2 godziny po posiłku i przed snem.
Gastromal poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na chorobę nerek lub cukrzycę. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Gastromal w przypadku: Antybiotyków z grupy Tetracyklin.
Gastromal skutki uboczne: Nudności, zaburzenia żołądkowe, zaparcia, biegunki.
Inne skutki uboczne Gastromal: Przy długotrwałym stosowaniu może dojść do zbyt niskiego poziomu fosforu w organizmie. Przy niedostatecznej sprawności funkcji nerek, może dochodzić do kumulacji magnezu w organizmie i związanego z tym niekorzystnego wpływu na mózg.
Wygląd Gastromal opakowanie: zawiesina doustna

Jeśli zamierzasz przyjmowanie gastromal to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał ALUMINII HYDROXIDUM + MAGNESII HYDROXIDUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Gastromal. Poznaj skutki uboczne Gastromal i odpowiednie przyjmowanie leku GASTROMAL zamiennik.

Od lekarza: Gastromal, ALUMINII HYDROXIDUM + MAGNESII HYDROXIDUM

Dodaj opinię o Gastromal, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Gastromal, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje ALUMINII HYDROXIDUM + MAGNESII HYDROXIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw G .