Do czego jest Gentamicin 0,3%? Inna nazwa leku: GENTAMICINUM wskazania i przeciwskazania gentamicin.

Czy pomocne?

Lek Gentamicin 0,3%

Nazwa międzynarodowa dla Gentamicin 0,3% to lek GENTAMICINUM.

Lek Gentamicin 0,3% informacje dla Pacjenta: Gentamycyna jest antybiotykiem z grupy Aminoglikozydów. Działa bakteriobójczo na wiele grup bakterii. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego.
Lekarz Gentamicin 0,3% dawkowanie: W leczeniu zapalenia oka.
Gentamicin 0,3% metoda: Lek w formie kropli do oczu przyjmuje się, wkraplając go do worka spojówkowego 2-3 razy dziennie. Pamiętaj! Jeśli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Gentamicin 0,3% poinformuj lekarza: O tym, że byłeś lub jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Aminoglikozydów. O tym, że chorujesz na nerki lub wątrobę. O tym, że chorowałeś na zapalenie ucha wewnętrznego lub środkowego. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie.
Nie korzystaj z Gentamicin 0,3% w przypadku: Środków służących do znieczulenia ogólnego, takich jak: Halotan. Antybiotyków z grupy Cefalosporyn. Leków moczopędnych (Furosemid).
Gentamicin 0,3% skutki uboczne: Odczyny alergiczne w postaci wysypki, gorączki. Szkodliwe działanie na nerki. Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Gentamicin 0,3%: Zaczerwienienie białek ocznych i łzawienie. Bóle głowy.
Wygląd Gentamicin 0,3% opakowanie: krople do oczu

Jeśli zamierzasz przyjmowanie gentamicin 0,3% to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał GENTAMICINUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Gentamicin 0,3%. Poznaj skutki uboczne Gentamicin 0,3% i odpowiednie przyjmowanie leku GENTAMICIN 0,3% zamiennik.

Od lekarza: Gentamicin 0,3%, GENTAMICINUM

Dodaj opinię o Gentamicin 0,3%, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Gentamicin 0,3%, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje GENTAMICINUM zastosowanie w Słownik lekarstw G .