Do czego jest Gentamicin? Inna nazwa leku: GENTAMICINUM wskazania i przeciwskazania gentamicin.

Czy pomocne?

Lek Gentamicin

Nazwa międzynarodowa dla Gentamicin to lek GENTAMICINUM.

Lek Gentamicin informacje dla Pacjenta: Gentamycyna jest antybiotykiem z grupy Aminoglikozydów. Działa bakteriobójczo na wiele grup bakterii. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego.
Lekarz Gentamicin dawkowanie: Przy zakażeniach różnych tkanek i narządów bakteriami wrażliwymi na lek, np.: ciężkich zakażeniach bakteryjnych jamy brzusznej, zapaleniu wsierdzia, zakażeniu dróg moczowych, zapaleniu oka.
Gentamicin metoda: Lek w maści do oczu przyjmuje się, nanosząc niewielką jej ilość do worka spojówkowego 2-3 razy dziennie. W ciężkich zakażeniach (wymienionych wyżej) lek podaje się domięśniowo lub dożylnie w zastrzykach lub w kroplówce dożylnej. Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny. Pamiętaj! Jeśli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Gentamicin poinformuj lekarza: O tym, że byłeś lub jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Aminoglikozydów. O tym, że chorujesz na nerki lub wątrobę. O tym, że chorowałeś na zapalenie ucha wewnętrznego lub środkowego. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie.
Nie korzystaj z Gentamicin w przypadku: Środków służących do znieczulenia ogólnego, takich jak: Halotan. Antybiotyków z grupy Cefalosporyn. Leków moczopędnych (Furosemid).
Gentamicin skutki uboczne: Odczyny alergiczne w postaci wysypki skórnej, gorączki. Szkodliwe działanie na nerki. Zaburzenia równowagi i słuchu. Czasami może wystąpić głuchota. Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Gentamicin: Zaczerwienienie białek ocznych i łzawienie. Bóle głowy. Uczucie mrowienia. Bolesność w miejscu zastrzyku domięśniowego.
Wygląd Gentamicin opakowanie: roztwór do wstrzykiwań, maść do oczu

Jeśli zamierzasz przyjmowanie gentamicin to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał GENTAMICINUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Gentamicin. Poznaj skutki uboczne Gentamicin i odpowiednie przyjmowanie leku GENTAMICIN zamiennik.

Od lekarza: Gentamicin, GENTAMICINUM

Dodaj opinię o Gentamicin, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Gentamicin, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje GENTAMICINUM zastosowanie w Słownik lekarstw G .