Do czego jest Gentamycin? Inna nazwa leku: GENTAMICINUM wskazania i przeciwskazania gentamycin.

Czy pomocne?

Lek Gentamycin

Nazwa międzynarodowa dla Gentamycin to lek GENTAMICINUM.

Lek Gentamycin informacje dla Pacjenta: Gentamycyna jest antybiotykiem z grupy Aminoglikozydów. Działa bakteriobójczo na wiele grup bakterii. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego.
Lekarz Gentamycin dawkowanie: Przy zakażeniach różnych tkanek i narządów bakteriami wrażliwymi na lek, np.: ciężkich zakażeniach bakteryjnych jamy brzusznej, zapaleniu wsierdzia, zakażeniu dróg moczowych, zapaleniu oka.
Gentamycin metoda: Lek w formie maści do oczu przyjmuje się, nanosząc ją bezpośrednio do worka spojówkowego 2-3 razy dziennie. Maść na skórę lub krem stosowane są miejscowo z jałową gazą. W ciężkich zakażeniach (wymienionych wyżej) lek podaje się domięśniowo lub dożylnie w zastrzykach lub w kroplówce dożylnej. Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny. Pamiętaj! Jeśli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Gentamycin poinformuj lekarza: O tym, że byłeś lub jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Aminoglikozydów. O tym, że chorujesz na nerki lub wątrobę. O tym, że chorowałeś na zapalenie ucha wewnętrznego lub środkowego. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie.
Nie korzystaj z Gentamycin w przypadku: Środków służących do znieczulenia ogólnego, takich jak: Halotan. Antybiotyków z grupy Cefalosporyn. Leków moczopędnych (Furosemid).
Gentamycin skutki uboczne: Odczyny alergiczne w postaci wysypki skórnej, gorączki. Szkodliwe działanie na nerki. Zaburzenia równowagi i słuchu. Czasami może wystąpić głuchota. Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Gentamycin: Zaczerwienienie białek ocznych i łzawienie. Bóle głowy. Uczucie mrowienia. Bolesność w miejscu zastrzyku domięśniowego.
Wygląd Gentamycin opakowanie: maść, roztwór do wstrzykiwań, maść do oczu, krem

Jeśli zamierzasz przyjmowanie gentamycin to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał GENTAMICINUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Gentamycin. Poznaj skutki uboczne Gentamycin i odpowiednie przyjmowanie leku GENTAMYCIN zamiennik.

Od lekarza: Gentamycin, GENTAMICINUM

Dodaj opinię o Gentamycin, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Gentamycin, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje GENTAMICINUM zastosowanie w Słownik lekarstw G .