Do czego jest Gentamytrex? Inna nazwa leku: GENTAMICINUM wskazania i przeciwskazania gentamytrex.

Czy pomocne?

Lek Gentamytrex

Nazwa międzynarodowa dla Gentamytrex to lek GENTAMICINUM.

Lek Gentamytrex informacje dla Pacjenta: Gentamycyna jest antybiotykiem z grupy Aminoglikozydów. Działa bakteriobójczo na wiele grup bakterii. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego.
Lekarz Gentamytrex dawkowanie: W leczeniu zapalenia oka.
Gentamytrex metoda: Lek w formie kropli do oczu przyjmuje się, wkraplając go do worka spojówkowego 2-3 razy dziennie. Maść do oczu podaje się bezpośrednio do worka spojówkowego 2-3 razy dziennie. Pamiętaj! Jeśli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Gentamytrex poinformuj lekarza: O tym, że byłeś lub jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Aminoglikozydów. O tym, że chorujesz na nerki lub wątrobę. O tym, że chorowałeś na zapalenie ucha wewnętrznego lub środkowego. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie.
Nie korzystaj z Gentamytrex w przypadku: Środków służących do znieczulenia ogólnego, takich jak: Halotan. Antybiotyków z grupy Cefalosporyn. Leków moczopędnych (Furosemid).
Gentamytrex skutki uboczne: Odczyny alergiczne w postaci wysypki, gorączki. Szkodliwe działanie na nerki. Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Gentamytrex: Zaczerwienienie białek ocznych i łzawienie. Bóle głowy.
Wygląd Gentamytrex opakowanie: maść do oczu, krople do oczu

Jeśli zamierzasz przyjmowanie gentamytrex to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał GENTAMICINUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Gentamytrex. Poznaj skutki uboczne Gentamytrex i odpowiednie przyjmowanie leku GENTAMYTREX zamiennik.

Od lekarza: Gentamytrex, GENTAMICINUM

Dodaj opinię o Gentamytrex, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Gentamytrex, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje GENTAMICINUM zastosowanie w Słownik lekarstw G .