Do czego jest Glibenese? Inna nazwa leku: GLIPIZIDUM wskazania i przeciwskazania glibenese.

Czy pomocne?

Lek Glibenese

Nazwa międzynarodowa dla Glibenese to lek GLIPIZIDUM.

Lek Glibenese informacje dla Pacjenta: Pobudza do wydzielania insuliny komórki beta wysp trzustki, które zachowały jeszcze zdolność wydzielniczą.
Lekarz Glibenese dawkowanie: W leczeniu cukrzycy typu II-go (u dorosłych), gdy nie wystarczy przestrzeganie diety przeciwcukrzycowej, zalecanej przez lekarza.
Glibenese metoda: Lek należy stosować tylko w dawkach ustalonych przez Twojego lekarza. Dawkowanie leku ustala się indywidualnie, w zależności od aktualnego poziomu cukru we krwi i w moczu. Lek przyjmuje się przed posiłkami . Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Glibenese poinformuj lekarza: O aktualnych lub przebytych chorobach nerek, wątroby, nadnerczy. O zauważonych w czasie przyjmowania leku objawach ubocznych. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Glibenese w przypadku: Alkoholu. Innych leków przeciwcukrzycowych i leków nie uzgodnionych z Twoim lekarzem.
Glibenese skutki uboczne: Bardzo rzadko występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego -- nudności, uczucie sytości w żołądku. Mogą wystąpić także skórne reakcje alergiczne.
Inne skutki uboczne Glibenese: Hipoglikemię, czyli niedocukrzenie, gdy dawka leku jest zbyt duża (nadmierne pocenie się, drżenie, uczucie głodu, osłabienie). Niedocukrzenie może wystąpić także po intensywnym wysiłku fizycznym, przy nieregularnym spożywaniu posiłków i po spożyciu alkoholu.
Wygląd Glibenese opakowanie: tabletki

Jeśli zamierzasz przyjmowanie glibenese to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał GLIPIZIDUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Glibenese. Poznaj skutki uboczne Glibenese i odpowiednie przyjmowanie leku GLIBENESE zamiennik.

Od lekarza: Glibenese, GLIPIZIDUM

Dodaj opinię o Glibenese, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Glibenese, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje GLIPIZIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw G .