Do czego jest Glipizide Bp? Inna nazwa leku: GLIPIZIDUM wskazania i przeciwskazania glipizide bp.

Czy pomocne?

Lek Glipizide Bp

Nazwa międzynarodowa dla Glipizide Bp to lek GLIPIZIDUM.

Lek Glipizide Bp informacje dla Pacjenta: Pobudza do wydzielania insuliny komórki beta wysp trzustki, które zachowały jeszcze zdolność wydzielniczą.
Lekarz Glipizide Bp dawkowanie: W leczeniu cukrzycy typu II-go (u dorosłych), gdy nie wystarczy przestrzeganie diety przeciwcukrzycowej, zalecanej przez lekarza.
Glipizide Bp metoda: Lek należy stosować tylko w dawkach ustalonych przez Twojego lekarza. Dawkowanie leku ustala się indywidualnie, w zależności od aktualnego poziomu cukru we krwi i w moczu. Lek przyjmuje się przed posiłkami . Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Glipizide Bp poinformuj lekarza: O aktualnych lub przebytych chorobach nerek, wątroby, nadnerczy. O zauważonych w czasie przyjmowania leku objawach ubocznych. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Glipizide Bp w przypadku: Alkoholu. Innych leków przeciwcukrzycowych i leków nie uzgodnionych z Twoim lekarzem.
Glipizide Bp skutki uboczne: Bardzo rzadko występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego -- nudności, uczucie sytości w żołądku. Mogą wystąpić także skórne reakcje alergiczne.
Inne skutki uboczne Glipizide Bp: Hipoglikemię, czyli niedocukrzenie, gdy dawka leku jest zbyt duża (nadmierne pocenie się, drżenie, uczucie głodu, osłabienie). Niedocukrzenie może wystąpić także po intensywnym wysiłku fizycznym, przy nieregularnym spożywaniu posiłków i po spożyciu alkoholu.
Wygląd Glipizide Bp opakowanie: tabletki

Jeśli zamierzasz przyjmowanie glipizide bp to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał GLIPIZIDUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Glipizide Bp. Poznaj skutki uboczne Glipizide Bp i odpowiednie przyjmowanie leku GLIPIZIDE BP zamiennik.

Od lekarza: Glipizide Bp, GLIPIZIDUM

Dodaj opinię o Glipizide Bp, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Glipizide Bp, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje GLIPIZIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw G .