Do czego jest Glipizide? Inna nazwa leku: GLIPIZIDUM wskazania i przeciwskazania glipizide.

Czy pomocne?

Lek Glipizide

Nazwa międzynarodowa dla Glipizide to lek GLIPIZIDUM.

Lek Glipizide informacje dla Pacjenta: Pobudza do wydzielania insuliny komórki beta wysp trzustki, które zachowały jeszcze zdolność wydzielniczą.
Lekarz Glipizide dawkowanie: W leczeniu cukrzycy typu II-go (u dorosłych), gdy nie wystarczy przestrzeganie diety przeciwcukrzycowej, zalecanej przez lekarza.
Glipizide metoda: Lek należy stosować tylko w dawkach ustalonych przez Twojego lekarza. Dawkowanie leku ustala się indywidualnie, w zależności od aktualnego poziomu cukru we krwi i w moczu. Lek przyjmuje się przed posiłkami . Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Glipizide poinformuj lekarza: O aktualnych lub przebytych chorobach nerek, wątroby, nadnerczy. O zauważonych w czasie przyjmowania leku objawach ubocznych. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Glipizide w przypadku: Alkoholu. Innych leków przeciwcukrzycowych i leków nie uzgodnionych z Twoim lekarzem.
Glipizide skutki uboczne: Bardzo rzadko występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego -- nudności, uczucie sytości w żołądku. Mogą wystąpić także skórne reakcje alergiczne.
Inne skutki uboczne Glipizide: Hipoglikemię, czyli niedocukrzenie, gdy dawka leku jest zbyt duża (nadmierne pocenie się, drżenie, uczucie głodu, osłabienie). Niedocukrzenie może wystąpić także po intensywnym wysiłku fizycznym, przy nieregularnym spożywaniu posiłków i po spożyciu alkoholu.
Wygląd Glipizide opakowanie: tabletki

Jeśli zamierzasz przyjmowanie glipizide to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał GLIPIZIDUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Glipizide. Poznaj skutki uboczne Glipizide i odpowiednie przyjmowanie leku GLIPIZIDE zamiennik.

Od lekarza: Glipizide, GLIPIZIDUM

Dodaj opinię o Glipizide, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Glipizide, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje GLIPIZIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw G .