Do czego jest Gluformin? Inna nazwa leku: METFORMINI HYDROCHLORIDUM. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Gluformin

Nazwa międzynarodowa dla Gluformin: METFORMINI HYDROCHLORIDUM

Lek Gluformin informacje: Metformina zaliczana jest do grupy doustnych leków przeciwcukrzycowych, stosowanych w cukrzycy typu 2, szczególnie u osób otyłych, u których występuje zmniejszona wrażliwość tkanek na insulinę. Lek zmniejsza wchłanianie glukozy w przewodzie pokarmowym, jej produkcję i wydzielanie z wątroby oraz zwiększa działanie insuliny na narządy docelowe. Lek nie zwiększa również ilości insuliny wytwarzanej przez trzustkę.
Gluformin dawkowanie: Lek stosowany jest u dorosłych w leczeniu cukrzycy niezależnej od insuliny, często w połączeniu z innymi lekami, także z insuliną. Ma zastosowanie przede wszystkim u chorych otyłych i z zaburzeniami gospodarki lipidowej.
Gluformin metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, na podstawie wyników badań stężenia glukozy we krwi i w moczu. Leczenie należy rozpocząć od 1 tabletki metforminy (850mg) na dobę. W razie potrzeby dawkę można stopniowo zwiększać co dwa tygodnie, do dawki skutecznej, przy czym maksymalna dawka dobowa wynosi 2550mg (3 tabletki 850mg). Zazwyczaj stosuje się 1700mg (2 tabletki 850mg) na dobę. Lek przyjmuje się w czasie posiłku lub po nim . Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Gluformin poinformuj lekarza: O aktualnych lub przebytych chorobach nerek i wątroby. O zauważonych objawach ubocznych po zastosowaniu leku. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Gluformin w przypadku: Alkoholu.
Gluformin skutki uboczne: Zaburzenia czynności przewodu pokarmowego. Nudności, wymioty, biegunka.
Inne skutki uboczne Gluformin: Objawy skórne (uczuleniowe). Hipoglikemia (zmniejszone stężenie glukozy we krwi może wystąpić w przypadkach skojarzonego stosowania preparatu z insuliną lub pochodnymi sulfonylomocznika, przy niedostatecznym odżywianiu, po znacznym wysiłku fizycznym lub w przypadku ostrego nadużycia napojów alkoholowych). Kwasica mleczanowa (objawami kwasicy mleczanowej są: ogólne złe samopoczucie, znaczne osłabienie i bóle mięśniowe, nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, głębokie lub przyspieszone oddychanie, zmniejszenie temperatury ciała i ciśnienia tętniczego krwi oraz bradykardia).
Wygląd Gluformin opakowanie: tabletki powlekane

Informacje METFORMINI HYDROCHLORIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw G .

Dodaj opinię o Gluformin, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Gluformin, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.