Do czego jest Groprazol? Inna nazwa leku: OMEPRAZOLUM wskazania i przeciwskazania groprazol.

Czy pomocne?

Lek Groprazol

Nazwa międzynarodowa dla Groprazol to lek OMEPRAZOLUM.

Lek Groprazol informacje dla Pacjenta: Lek hamuje wytwarzanie kwasu solnego przez komórki żołądka, hamując w ten sposób wydzielanie soku żołądkowego. Lek chroni błonę śluzową żołądka przed działaniem nadmiernej ilości soków trawiennych, które mogą być przyczyną choroby wrzodowej.
Lekarz Groprazol dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapalenia przełyku wywołanego zarzucaniem treści żołądkowej do przełyku, oraz w zespole Zollinger-Ellisona.
Groprazol metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Zwykle stosuje się lek doustnie, w jednej dawce, rano, popijając niewielką ilością płynu, przez 2-4 tygodnie w chorobie wrzodowej dwunastnicy oraz przez 4-8 tygodni w chorobie wrzodowej żołądka i zwracaniu treści żołądkowej do przełyku (refluksie). Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!
Groprazol poinformuj lekarza: Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Groprazol w przypadku:
Groprazol skutki uboczne: Nudności, bóle głowy, wzdęcia, biegunki lub zaparcia, odczyny skórne, nadwrażliwość na światło słoneczne. Dolegliwości te występują rzadko i tylko u nielicznej grupy pacjentów. Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Groprazol:
Wygląd Groprazol opakowanie: kapsułki

Jeśli zamierzasz przyjmowanie groprazol to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał OMEPRAZOLUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Groprazol. Poznaj skutki uboczne Groprazol i odpowiednie przyjmowanie leku GROPRAZOL zamiennik.

Od lekarza: Groprazol, OMEPRAZOLUM

Dodaj opinię o Groprazol, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Groprazol, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje OMEPRAZOLUM zastosowanie w Słownik lekarstw G .