Do czego jest Groseptol? Inna nazwa leku: CO-TRIMOXAZOLUM (SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM.

Czy pomocne?

Lek Groseptol

Nazwa międzynarodowa dla Groseptol to lek CO-TRIMOXAZOLUM (SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM).

Lek Groseptol informacje dla Pacjenta: Lek wykazuje szerokie działanie bakteriobójcze na wiele gatunków bakterii. Każdy ze składników leku hamuje aktywność enzymów niezbędnych w życiu bakterii.
Lekarz Groseptol dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń dróg moczowych i nerek (zapalenie pęcherza moczowego, cewki moczowej, nerek), zakażeń dróg oddechowych (szczególnie zapalenia, płuc wywołanego przez Pneumocystis carinii, tzw. pneumocystozy). Stosowany jest również w leczeniu zakażeń przewodu pokarmowego, wywołanych Salmonellą i Shigellą, zakażeń skóry; w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zapalenia wsierdzia, gruczołu krokowego i innych.
Groseptol metoda: Dawkę i częstotliwość zażywania leku ustala lekarz. Zwykle lek stosowany jest co 12 godzin, po spożyciu posiłku . U dzieci stosujemy lek w różnych dawkach w zależności od wieku dziecka. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Groseptol poinformuj lekarza: O tym, że cierpisz na choroby serca. O tym, że jesteś uczulony na ten lek lub inne leki z grupy Sulfonamidów (np. Amidoksal, Sulfadiazin, Urenil, Sulfaguanidynę). Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Groseptol w przypadku:
Groseptol skutki uboczne: Nudności, wymioty. Wysypka skórna, zapalenie języka. Bóle i zawroty głowy. Uczucie senności. Gdyby powyższe dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem. Gdy zaobserwujesz wysypkę skórną, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Groseptol:
Wygląd Groseptol opakowanie: tabletki

Jeśli zamierzasz przyjmowanie groseptol to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał CO-TRIMOXAZOLUM (SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM) lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Groseptol. Poznaj skutki uboczne Groseptol i odpowiednie przyjmowanie leku GROSEPTOL zamiennik.

Od lekarza: Groseptol, CO-TRIMOXAZOLUM (SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM)

Dodaj opinię o Groseptol, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Groseptol, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje CO-TRIMOXAZOLUM (SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM) zastosowanie w Słownik lekarstw G .