Do czego jest Haloperidol? Inna nazwa leku: HALOPERIDOLUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Haloperidol

Nazwa międzynarodowa dla Haloperidol: HALOPERIDOLUM

Lek Haloperidol informacje: Jest to silny lek psychotropowy. Lek znosi objawy niektórych chorób psychicznych, np. schizofrenii. Na chorych nadmiernie pobudzonych i agresywnych działa uspokajająco. Znosi niepokój i wrogość do otoczenia. Działa również silnie przeciwwymiotnie.
Haloperidol dawkowanie: Leczenie schizofrenii i stanów maniakalnych. W stanach pobudzenia ruchowego. W niepowstrzymanych wymiotach.
Haloperidol metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Niekiedy w sytuacjach nagłych, np. długotrwałe, uciążliwe wymioty. Doustnie przyjmuje się lek zwykle, co 8 godzin. Lek w postaci injekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Haloperidol poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na chorobę wątroby. O tym, że jesteś uczulony na lek. O tym, że cierpisz na jaskrę. O tym, że chorujesz na chorobę Parkinsona. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Haloperidol w przypadku: Innych leków działających na centralny układ nerwowy (nasennych, uspokajających i psychotropowych) Preparatów zawierających sole litu. Napojów alkoholowych.
Haloperidol skutki uboczne: Drżenie mięśni. Sztywność mięśni. Kołatanie serca. Senność.
Inne skutki uboczne Haloperidol: Uczucie suchości w jamie ustnej. Zaparcia. Zaburzenia widzenia. Uszkodzenie wątroby.
Wygląd Haloperidol opakowanie: tabletki, krople doustne, roztwór do wstrzykiwań

Informacje HALOPERIDOLUM zastosowanie w Słownik lekarstw H .

Dodaj opinię o Haloperidol, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Haloperidol, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.