Do czego jest Havrix? Inna nazwa leku: HEPATITIS A, INACTIVATED, WHOLE VIRUS. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Havrix

Nazwa międzynarodowa dla Havrix: HEPATITIS A, INACTIVATED, WHOLE VIRUS

Lek Havrix informacje: Jest to szczepionka przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typy A (WZW A). Zawiera nieaktywne wirusy WZW A w specjalnej zawiesinie. Szczepionka nie chroni przed zapaleniem wątroby wywołanym przez inne wirusy typu: HBV, HCV, i HEV i pozostałe czynniki mogące wywołać zapalenie wątroby.
Havrix dawkowanie: Szczepionkę stosuje się w celu uzyskania odporności przeciw WZW A u ludzi narażonych na zakażenie: Podróżujący w rejony o wysokiej częstości występowania WZW A – Afryka, Azja, Basen Morza Śródziemnego, Środkowy Wschód, Ameryka Środkowa i Południowa. Żołnierze udający się na tereny o niskim poziomie higieny. Personel medyczny i paramedyczny szczególnie oddziałów gastroenterologiczych i pediatrycznych. Pracownicy zakładu oczyszczania miasta, osoby związane bezpośrednio z produkcją i dystrybucją żywności. Homoseksualiści. Osoby chore na hemofilię. Osoby narażone na częste zastrzyki. Osoby często zmieniające partnerów seksualnych. Kontakty z osobami zakażonymi.
Havrix metoda: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny Dawkę i okoliczności podania szczepionki ustala lekarz. Pojedynczą dawkę szczepionki podaje się wyłącznie domięśniowo w ramię. Aby uzyskać długotrwałe działanie zaleca się podawanie dawki przypominającej szczepionki między 6 a 12 miesiącem od pierwszego szczepienia. Szczepionki nie należy stosować w okresie chorób przebiegających z gorączką.
Havrix poinformuj lekarza: O tym, że stwierdzono u Ciebie małopłytkowość i zaburzenia krzepnięcia. O tym, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Havrix w przypadku:
Havrix skutki uboczne: Działania niepożądane występują bardzo rzadko. Najczęściej jest to bolesność w miejscu wstrzyknięcia, która ustępuje samoistnie.
Inne skutki uboczne Havrix: Zaczerwienienie i obrzęk w miejscu podania. Bóle głowy, złe samopoczucie, gorączka, nudności, utrata apetytu
Wygląd Havrix opakowanie: zawiesina do wstrzykiwań

Informacje HEPATITIS A, INACTIVATED, WHOLE VIRUS zastosowanie w Słownik lekarstw H .

Dodaj opinię o Havrix, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Havrix, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.