Do czego jest Hemofer Prolongatum? Inna nazwa leku: FERROSI SULFAS. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Hemofer Prolongatum

Nazwa międzynarodowa dla Hemofer Prolongatum: FERROSI SULFAS

Lek Hemofer Prolongatum informacje: Jest to lek o działaniu poprawiającym tworzenie krwi poprzez dostarczenie żelaza; leczy niektóre postacie niedokrwistości. Lek ma działanie krwiotwórcze.
Hemofer Prolongatum dawkowanie: Lek stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu niedokrwistości spowodowanej niedostateczną ilością żelaza we krwi.
Hemofer Prolongatum metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Przyjmuj go między posiłkami, popijając wodą . Na godzinę przed spożyciem leku nie spożywaj produktów mlecznych. W razie dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego spożywaj lek w czasie posiłku lub zaraz po jego spożyciu. U dzieci stosuje się inne dawki (inne w zapobieganiu, a inne w leczeniu). Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Hemofer Prolongatum poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. O tym, że chorujesz na choroby, których przebieg związany jest z zaburzeniem przemiany żelaza. O tym, że chorujesz na niedokrwistość hemolityczną. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Hemofer Prolongatum w przypadku:
Hemofer Prolongatum skutki uboczne: Nudności, wymioty. Biegunka lub zaparcia oraz czarna barwa stolca.
Inne skutki uboczne Hemofer Prolongatum:
Wygląd Hemofer Prolongatum opakowanie: drażetki

Informacje FERROSI SULFAS zastosowanie w Słownik lekarstw H .

Dodaj opinię o Hemofer Prolongatum, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Hemofer Prolongatum, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.