Do czego jest Hemofer? Inna nazwa leku: FERROSI SULFAS. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Hemofer

Nazwa międzynarodowa dla Hemofer: FERROSI SULFAS

Lek Hemofer informacje: Jest to lek o działaniu poprawiającym tworzenie krwi poprzez dostarczenie żelaza; leczy niektóre postacie niedokrwistości. Lek ma działanie krwiotwórcze.
Hemofer dawkowanie: Lek stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu niedokrwistości spowodowanej niedostateczną ilością żelaza we krwi.
Hemofer metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Przyjmuj go między posiłkami, popijając wodą . Na godzinę przed spożyciem leku nie spożywaj produktów mlecznych. W razie dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego spożywaj lek w czasie posiłku lub zaraz po jego spożyciu. U dzieci stosuje się inne dawki (inne w zapobieganiu, a inne w leczeniu). Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Hemofer poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. O tym, że chorujesz na choroby, których przebieg związany jest z zaburzeniem przemiany żelaza. O tym, że chorujesz na niedokrwistość hemolityczną. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Hemofer w przypadku:
Hemofer skutki uboczne: Nudności, wymioty. Biegunka lub zaparcia oraz czarna barwa stolca.
Inne skutki uboczne Hemofer:
Wygląd Hemofer opakowanie: krople doustne

Informacje FERROSI SULFAS zastosowanie w Słownik lekarstw H .

Dodaj opinię o Hemofer, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Hemofer, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.