Do czego jest Histodil? Inna nazwa leku: CIMETIDINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Histodil

Nazwa międzynarodowa dla Histodil: CIMETIDINUM

Lek Histodil informacje: Działanie leku polega na hamowaniu nadmiernego wydzielania soku żołądkowego w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.
Histodil dawkowanie: Lek stosuje się najczęściej w leczeniu choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, a także innych stanów chorobowych, w których błona śluzowa żołądka produkuje zbyt dużo soku żołądkowego (głównie kwasu solnego).
Histodil metoda: Przyjmuj lek co 6 godzin w czasie posiłku (np. godziny 6-12-18) i dodatkowo przed snem, w dawkach ustalonych przez lekarza. Nie przerywaj nagle stosowania leku, szczególnie w przypadku zażywania dużych dawek, ponieważ może to spowodować wystąpienie krwotoku. Przy leczeniu choroby wrzodowej przyjmuj lek przez okres około 4 tygodni. Lekarz może zalecić stosowanie leku przez dłuższy okres czasu w dawce podtrzymującej. Lek w postaci wlewów dożylnych i injekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj dawki podwójnej, nawet jeśli nie przyjmiesz leku na czas!
Histodil poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na nerki lub wątrobę. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Histodil w przypadku:
Histodil skutki uboczne: Biegunki. Ból mięśni, bóle głowy i zawroty głowy. Senność. Na ogół objawy te są łagodne i mogą ulec dalszemu złagodzeniu lub zanikać w momencie przystosowywania się organizmu do obecności w nim leku. Gdyby jednak powyższe działania niepożądane nasiliły się i nie ustępowały lub pojawiały się inne niepokojące objawy, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Histodil: Obrzęk piersi. Gorączkę. Uczulenie na lek. Zwolnienie akcji serca. Zmiany na skórze.
Wygląd Histodil opakowanie: roztwór do wstrzykiwań, tabletki

Informacje CIMETIDINUM zastosowanie w Słownik lekarstw H .

Dodaj opinię o Histodil, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Histodil, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.