Do czego jest Horacort? Inna nazwa leku: BUDESONIDUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Horacort

Nazwa międzynarodowa dla Horacort: BUDESONIDUM

Lek Horacort informacje: Lek jest syntetycznie otrzymaną substancją podobną do kortyzolu -- hormonu produkowanego w organizmie człowieka przez korę nadnerczy. Wykazuje miejscowe (w drogach oddechowych) działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne.
Horacort dawkowanie: Lek stosowny jest w leczeniu astmy oskrzelowej, oraz przewlekłych nieżytów oskrzeli przebiegających ze zwężeniem dróg oddechowych. W postaci aerozolu donosowego stosowany jest w leczeniu sezonowego i przewlekłego nieżytu nosa na tle uczuleniowym, nieżytu nosa na tle naczyniowym oraz polipów nosa.
Horacort metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Zwykle aerozol stosuje się dwa razy dziennie wstrzykując do jamy ustnej. Przed użyciem pojemnik należy wstrząsnąć, włożyć jak najgłębiej do jamy ustnej, wykonać głęboki wdech, wcisnąć zawór i zatrzymać oddech na 10 sekund, po czym wypłukać jamę ustną wodą. Postaci donosowe stosuje się zazwyczaj dwa razy dziennie wstrzykując do każdego otworu nosowego 2-4 dawek. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!
Horacort poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na gruźlicę lub że stwierdzono u Ciebie zakażenie grzybicze jamy ustnej lub gardła. O tym, że stwierdzono u Ciebie nadwrażliwość na lek. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Horacort w przypadku:
Horacort skutki uboczne: Rzadko może wystąpić kichanie, chrypka lub uczucie drażnienia w gardle. Krwawienia z nosa. Zmiany skórne (pokrzywka, wysypka, zapalenie, obrzęk naczynioruchowy) Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Horacort: Zakażenie grzybicze w jamie ustnej i gardle w przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek.
Wygląd Horacort opakowanie: aerozol, aerozol do nosa

Informacje BUDESONIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw H .

Dodaj opinię o Horacort, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Horacort, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.